sobota, 2 marca

Zgodnie z nową plotką Maxa Weinbacha z EverythingApplePro Apple planuje wdrożyć do tegorocznej linii iPhone 13 „nieco większą” bezprzewodową cewkę ładującą, która nie tylko zapewni lepsze zarządzanie ciepłem i wyższą moc ładowania, ale może utorować drogę do dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego.

Według plotek, Apple planuje zwiększyć fizyczną cewkę ładowania bezprzewodowego w nadchodzącym iPhonie, co zwiększyłoby powierzchnię, na której można wywołać ładowanie bezprzewodowe. Weinbach wcześniej informował, że iPhone’y 2021 będą wyposażone w silniejsze magnesy MagSafe co, jak powtarza, może być przyczyną zwiększonego rozmiaru cewki.

iPhone-13-cewka-ladujaca

zdjęcie: EverythingApplePro

Weinbach spekuluje również, że zwiększony rozmiar cewki można wykorzystać do dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego, co umożliwiłoby użytkownikom ładowanie urządzeń kompatybilnych z ładowaniem bezprzewodowym takich jak AirPods, poprzez umieszczenie ich z tyłu iPhone’a.

W lutym Mark Gurman z Bloomberga stwierdził, że jest mało prawdopodobne, aby możliwości dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego pojawiła się w iPhone’ach w „niedalekiej przyszłości”. Pomimo tego, że Apple wstrzymywał się z oficjalnym ogłoszeniem tej funkcji, zgłoszenia FCC dotyczące iPhone’a 12 ujawniły na początku tego roku, że wszystkie modele z tej linii obejmują możliwość bezprzewodowego dwukierunkowego ładowania innych urządzeń, takich jak „AirPods” (druga generacja), AirPods Pro lub nowsze modele Apple Watch.

Niedawno Bloomberg poinformował, że Apple planuje dwukierunkowe ładowanie bezprzewodowe dla iPada Pro nowej generacji w 2022 roku. Dwukierunkowe ładowanie bezprzewodowe znacznie wyczerpuje baterię urządzenia, a Apple może mieć wrażenie, że ta funkcja byłaby bardziej sensowna w iPadzie Pro, dzięki większej baterii w porównaniu do iPhone’a.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx