poniedziałek, 27 maja

W trwających dyskusjach związanych z antymonopolowymi praktykami dotyczących konkurencji w App Store Apple twierdzi, że umożliwienie użytkownikom instalowania aplikacji spoza App Store miałoby tragiczne konsekwencje dla prywatności użytkowników. Komisarz ds. konkurencji cyfrowej w Unii Europejskiej, Margrethe Vestager, skomentowała to jednak, że Apple nie może wykorzystywać prywatności w celu ograniczania konkurencji.

W wywiadzie dla Reutera Vestager powiedziała, że prywatność i bezpieczeństwo mają „najważniejsze znaczenie”, ale nie wierzy, że klienci poświęciliby bezpieczeństwo pobierając aplikacje z innych źródeł.

Vestager pracuje nad ustawą o rynkach cyfrowych w Europie, która wymagałaby od Apple zezwolenia użytkownikom iPhone’a i iPada na pobieranie aplikacji z zewnętrznych sklepów z aplikacjami lub z Internetu. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook powiedział w czerwcu, że proponowane zasady dotyczące sideloadingu aplikacji zniszczyłyby bezpieczeństwo iPhone’a i inicjatywy dotyczącej prywatności, które zostały wbudowane w App Store.

Jeśli chodzi o treść ustawy, Vestager powiedziała, że jest otwarta na zmiany i wierzy, że można „znaleźć rozwiązania”, ale prawdopodobnie Apple będzie nadal mocno walczył z alternatywnymi sklepami z aplikacjami lub aplikacjami sideloading.

Vestager powiedziała również, że wspiera ostatnie zmiany w postaci kontrolowania śledzenia przez aplikację i nie ma problemu z funkcjonalnością, ponieważ jest to opcja dostępna dla wszystkich.

Jeśli ustawa o rynkach cyfrowych wejdzie w życie, Apple będzie musiał wprowadzić poważne zmiany na swojej platformie iPhone’a i iPada, aby uwzględnić wymóg dopuszczania aplikacji spoza App Store. Apple stoi również w obliczu podobnych przepisów w Stanach Zjednoczonych, a ustawodawcy w USA w czerwcu wprowadzili ustawy antymonopolowe, które w przypadku uchwalenia spowodują poważne zmiany w branży technologicznej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx