niedziela, 19 maja

Modele iPhone’a 12 mogą posiadać nieaktywną funkcję ładowania dwukierunkowego akcesoriów. Tak przynajmniej twierdzi Jeremy Horwitz z VentureBeat który przejrzał nieco dokładniej dokumentację FCC.

W swoim zgłoszeniu Apple informuje, że iPhone’y 2020 obsługują funkcję ładowania bezprzewodowego, która wydaje się być przeznaczona dla co najmniej jednego przyszłego akcesorium Apple:

Oprócz możliwości ładowania przez stacjonarną ładowarkę WPT (krążek), iPhone’y 2020 obsługują również funkcję ładowania WPT przy 360 kHz do ładowania akcesoriów. Obecnie jedynym akcesorium, które może być ładowane przez iPhone’y, jest przyszły zewnętrzny dodatek Apple.

Mark Gurman z Bloomberga spekulował, że jednym z tych akcesoriów mogą być nowe słuchawki AirPods z obsługą MagSafe, które można by magnetycznie mocować z tyłu modeli iPhone’a 12. Byłoby to również rozsądne, gdyby długo oczekiwane lokalizatory Apple AirTags mogły być ładowane bezpośrednio z iPhone’a 12.

Dwukierunkowe ładowanie było przedmiotem wielu plotek w trakcie oczekiwania na iPhone’a 11 w 2019 roku, lecz z czasem analityk Apple, Ming-Chi Kuo, powiedział, że funkcja ta została prawdopodobnie porzucona, ponieważ „wydajność ładowania mogła nie spełniać wymagań Apple”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx