niedziela, 2 kwietnia

Samsung będzie wyłącznym dostawcą wyświetlaczy LTPO OLED dla modeli „Pro” w ofercie iPhone’ów 13 jeszcze w tym roku poinformował dziś TheElec.

Jak zauważa dzisiejszy raport, plotki o zastosowaniu przez Apple technologii wyświetlania LTPO pozwoliłyby na wdrożenie wyższej częstotliwości odświeżania 120 Hz w iPhone’ach nowej generacji, które mogłoby się pojawić w wyższych modelach.

Wcześniej pojawiły się doniesienia, że LG i Samsung będą dostarczać technologię do iPhone’a 13. Jednak według najnowszego raportu LG skupi się w tym roku na zwiększeniu swojej zdolności produkcyjnej, aby rozpocząć dostawy w 2022 roku, w którym Apple planuje wykorzystać wyświetlacze LTPO OLED dla wszystkich swoich modeli iPhone’a.

Inne raporty sugerują, że technologia pojawi się w co najmniej dwóch modelach iPhone’a w 2021 roku, a analityk ekranów Ross Young spodziewa się, że „najważniejszą zmianą” modeli iPhone 13 Pro będzie wprowadzenie wyświetlaczy ProMotion obsługujących częstotliwość 120 Hz i zmienne częstotliwości odświeżania, coś, co do tej pory pojawiło się tylko w iPadzie Pro.

Wiele plotek przed premierą ‌iPhone’a 12‌ sugerowało, że wyższe modele iPhone’a 12 Pro mogą być wyposażone w wyświetlacze ProMotion 120 Hz, ale później, w cyklu plotek, stało się jasne, że ta funkcja została opóźniona do 2021 roku z powodu problemów z żywotnością baterii.

Wykorzystanie technologii LTPO pozwoliłoby Apple na dostarczenie znacznie bardziej energooszczędnej płyty montażowej, która jest odpowiedzialna za włączanie i wyłączanie poszczególnych pikseli na wyświetlaczu. W zależności od tego, jak Apple zdecyduje się ją wprowadzić, technologia może utorować drogę do dłuższej żywotności baterii lub zawsze aktywnych elementów wyświetlacza.

Apple Watch Series 5 i Series 6 już korzystają z wyświetlaczy LTPO, dzięki czemu mają nawet 18-godzinną żywotność baterii, czyli tyle co wcześniejsze modele Apple Watch, mimo że posiadają wyświetlacz „zawsze włączony”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx