sobota, 15 czerwca

Brytyjski serwis Which? wybrał iPada Air najlepszym tabletem ze względu na żywotność baterii, pokonując rywali w postaci Samsunga, Amazona i Google.

Which? porównał iPada Air, iPada mini z wyświetlaczem Retina i iPada 2 wraz z konkurencją – Samsungiem Galaxy Note 10.1, Amazon Kindle Fire HDX, Google Nexus 7 i innymi, aby zobaczyć, które wypadną najlepiej w trakcie testów żywotności baterii podczas przeglądania internetu i oglądania filmów wideo.

Jak widać poniżej, testy wykazały, że iPad Air deklasuje konkurencję pod względem żywotności baterii, choć iPad mini z wyświetlaczem Retina i iPad 2 wypadły także całkiem nieźle.

Ink prices V4

Zarówno iPad Air , iPad mini z wyświetlaczem Retina jak i iPad 2 wypadły lepiej niż konkurenci z Androidem jako narzędzie do przeglądania stron internetowych. Na pełnej baterii iPad Air będziemy w stanie przeglądać strony internetowe przez 658 minut, pokonując najdłużej pracujący tablet z Androidem jaki testowaliśmy, czyli Samsunga Galaxy Note 10.1, który wytrzymał zaledwie 483 minut. Podobnie, iPad mini z wyświetlaczem Retina wytrzymał imponujące 614 minut korzystania z Internetu, podczas gdy trzyletni iPad 2 osiągnął czas 590 minut.

Oczywiście, nikt nie używa tabletu aby tylko przeglądać strony internetowe. Korzystanie z usług strumieniowego odtwarzania wideo w serwisach takich jak YouTube jest także niezwykle popularne. Tu także ważnym elementem jest żywotność baterii na jednym ładowaniu.

IPad Air w tym teście także okazał się zwycięzcą, oferując 777 minut pracy na baterii – co wystarczy, aby obejrzeć całą, rozszerzoną wersję  trylogii Władca Pierścieni podczas jednego posiedzenia. Apple nie osiągnął w tej kategorii testów całkowitej dominacji gdyż drugie miejsce zajął Amazon Kindle Fire HDX 8.9 (714 minut) i Google Nexus 7 (669 minut) osiągając trzecią pozycję.

Oczywiście, żywotność baterii tabletu zależy także od tego, jak jest on używany i może różnić u każdego. Jednak te testy pomogą zilustrować, jak dobrze sprawują się poszczególne urządzenia podczas codziennych zadań i jak wypadają na tle konkurencji.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx