niedziela, 19 maja

iOS 17 wprowadza tryb Tryb czuwania, który jest nowym sposobem wyświetlania przeznaczonym dla ładującego się iPhone’a umieszczonego w orientacji poziomej. ‌iPhone‌ w tej pozycji może wyświetlać szereg widżetów pełnoekranowych, zamieniając go w przydatne centrum informacji.

Tryb czuwania będzie włączał się automatycznie na iPhonie z systemem iOS 17, który będzie umieszczony poziomo na ładowarce. Można na nim zobaczyć informacje takie jak godzina, pogoda, kalendarz, sterowanie muzyką, zdjęcia i inne.

Przesuwając palcem w lewo lub w prawo zobaczymy dostępne opcje trybu czuwania, a poprzez długie naciśnięcie lub przesunięcie palcem w górę lub w dół wejdziemy w opcje dostosowania. Przykładowo, jeśli chodzi o zegar to będzie do wyboru widok analogowy, widok cyfrowy, czcionka bąbelkowa i widok słoneczny, w którym kolor tła zmienia się w zależności od godziny.

Będzie istniała również opcja dodawania widżetów ekranu głównego do głównego widoku trybu czuwania, który jest pierwszą opcją, którą widać po jego aktywacji. W tym widoku można będzie wybrać dwa widżety do wyświetlenia obok siebie, dzięki czemu można będzie kontrolować swoje produkty HomeKit, przeglądać wydarzenia w kalendarzu, obserwować giełdę, sprawdzać żywotność baterii urządzenia, sprawdzać pogodę i nie tylko.

Przy włączonej funkcji wydarzeń na żywo, zostanie ona wyświetlona na pełnym ekranie, podobnie jak w przypadku żądań Siri.

W nocy tryb Tryb czuwania będzie ciemniejszy, jeśli pomieszczenie będzie ciemne, aby nie rozpraszać w nocy podczas snu. Tryb czuwania jest podobny do trybu nocnego w Apple Watch i działa w podobny sposób.

Należy pamiętać, że ciągłe wyświetlanie informacji przez iPhone’a wymaga iPhone’a 14 Pro lub Pro Max z technologią zawsze włączonego wyświetlacza. Na innych iPhonach wystarczy stuknąć w ekran, aby zobaczyć, co na nim jest.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx