niedziela, 19 maja

Według renomowanego analityka Apple, Ming-Chi Kuo, zwiększony rozmiar tylnej kamery iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro‌ Max będzie spowodowany całkowicie nowymi, 48-megapikselowymi systemami obiektywów szerokokątnych.

W tweecie Kuo odpowiedział na ujawnione niedawno schematy konstrukcyjne udostępnione przez Maxa Weinbacha. Schematy pokazały, że wyspa tylnej kamery modeli iPhone 14 Pro wzrośnie o około pięć procent w każdym wymiarze, zwiększając się z szerokości 35,01 mm do 36,73 mm i wysokości z 36,24 mm do 38,21 mm. Sama wyspa ma również wystawać dalej od urządzenia, zwiększając się z 3,60 mm w iPhonie 13 Pro do 4,17 mm w ‌iPhone 14 Pro‌.

Kuo powiedział, że „głównym powodem większego i bardziej widocznego wybrzuszenia aparatu” jest „ulepszenie tylnego aparatu do 48 MP”. Dodał, że długość przekątnej czujnika kontaktowego (CIS) iPhone’a ma wzrosnąć o 25 do 35 procent przy skoku do 48 MP. Podobnie wysokość systemu obiektywów aparatu wzrośnie o pięć do dziesięciu procent.

Wraz ze zmianą wycięcia wyświetlacza pod nową konstrukcję kamer TrueDepth typu pigułka i otwór, 48-megapikselowy aparat jest jedną z najczęściej wspominanych nowości iPhone’a 14 Pro zarówno przez Kuo, jak i analityka Jeffa Pu.

Oczekuje się, że system kamer 48 MP będzie ograniczony do modeli iPhone 14 Pro i pozwoli na nagrywanie wideo 8K, oferując znaczące ulepszenie w stosunku do aparatu 12 MP i możliwości nagrywania wideo 4K w iPhone 13 Pro. Filmy o wysokiej rozdzielczości 8K nagrane za pomocą iPhone’a 14 Pro mają być również odpowiednie do oglądania na okularach Apple AR/VR.

Kuo powiedział wcześniej, że wierzy, że jakość aparatów w modelach iPhone 14 Pro „przeniesie fotografowanie aparatami telefonów komórkowych na nowy poziom”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx