poniedziałek, 27 maja

Jak informuje DeadlineApple zapłacił ponad 25 milionów dolarów za prawa do filmu „CODA”, ustanawiając nowy rekord wyłączności za film z Sundance Film Festival.

Wyreżyserowany i napisany przez Siân Heder, film „CODA” opowiada historię Ruby, jedynej słyszącej osoby w jej głuchoniemej rodzinie. Gdy jej licealne lata dobiegają końca, Ruby jest rozdarta między pozostaniem w domu, by pomagać rodzinie, a wyjazdem na studia, aby realizować swoje marzenia.

Deadline donosi, że pomiędzy Apple i Amazonem toczyła się „zażarta bitwa” o prawa do filmu na całym świecie. Transakcja o wartości ponad 25 milionów dolarów ustanowiła nowy rekord zakupu filmu z tegorocznego wirtualnego festiwalu filmowym w Sundance, pokonując zeszłoroczny zakup za 22,5 miliona dolarów przez Hulu/Neon za film „Palm Springs”.

Nie jest jeszcze jasne kiedy film trafi do Apple TV+ ale Apple zapewne ogłosi to już wkrótce. Apple TV+ ‌‌ jest dostępne bezpłatnie od listopada 2019 roku dla tych, którzy kupili kwalifikujące się urządzenie Apple we wrześniu 2019 roku lub później. Apple ogłosił niedawno plany przedłużenia wszystkich bezpłatnych wersji próbnych ‌‌‌Apple TV + do lipca 2021 roku dając firmie więcej czasu na zaprezentowanie widzom oryginalnych treści.

‌Apple TV+‌ kosztuje standardowo 24,99 złote miesięcznie, ale znacznie bardziej korzystnie wypada w jednym z pakietów Apple One, których ceny w Polsce są bardzo atrakcyjne.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx