czwartek, 18 kwietnia

Elon Musk finalnie przejmuje Twittera za kwotę 44 miliardów dolarów i obejmuje stanowisko dyrektora generalnego na kilka godzin przed upływem wyznaczonego przez sąd terminu zakupu firmy.

W nawiązaniu do logo Twittera miliarder Musk napisał na Twitterze „ptak jest uwolniony” po tym, jak podobno zwolnił kilku czołowych menedżerów, w tym dyrektora naczelnego Paraga Agrawala. Musk wcześniej zmienił swój opis na Twitterze na „Chief Twit”. Inne ważne postacie odsunięte przez Muska to podobno Ned Segal, dyrektor finansowy i Vijaya Gadde, szef polityki prawnej, zaufania i bezpieczeństwa.

 

Sfinalizowana umowa zamyka chaotyczną sagę o przejęciu, która rozpoczęła się od tego, że Musk pierwotnie zaoferował zakup Twittera za 44 miliardy dolarów w kwietniu – umowę, którą Twitter zaakceptował – zanim w maju zawiesił „tymczasowo” przejęcie z powodu sporu o liczbę fałszywych kont. W lipcu Musk zdecydował, że nie chce już kupować Twittera i próbował odwołać ten zakup. Twitter z kolei złożył pozew, aby zmusić Muska do kontynuowania sprzedaży. W październiku Musk po raz kolejny zmienił kurs, proponując zakup w pierwotnej cenie.

Na uwagę zwraca teraz przyszły kierunek Twittera i na to, jak plany Muska wpłyną na platformę mediów społecznościowych z ponad 230 milionami użytkowników. „Powodem, dla którego nabyłem Twittera, jest to, że dla przyszłości cywilizacji ważne jest posiadanie wspólnego cyfrowego placu miejskiego, na którym można dyskutować o szerokim zakresie przekonań w zdrowy sposób, bez uciekania się do przemocy” – powiedział w opublikowanym oświadczeniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx