niedziela, 19 maja

Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, modele iPhone 15 Pro mogą być wyposażone w półprzewodnikowe przyciski głośności i zasilania.

W swoim tweecie Kuo wyjaśnia, że przyciski głośności i zasilania w przyszłorocznych dwóch topowych modelach iPhone’a mogą mieć konstrukcję półprzewodnikową, podobną do przycisku Home w iPhonie 7, zastępując mechaniczny przycisk, który fizycznie trzeba naciskać. Apple stosuje podobną metodę do swoich gładzików w Macu, które nie poruszają się fizycznie i po prostu imitują uczucie naciskania z niewielkimi wibracjami.

Nowe iPhony będą podobno wyposażone w dodatkowe silniki Taptic Engine po prawej i lewej stronie, aby przekazywać użytkownikom informacje zwrotne i dając odczucie jakby naciskali przyciski fizyczne. Zmiana oznacza, że liczba Taptic Engines w każdym iPhonie wzrośnie z jednego do trzech.

Plotki głosiły, że Apple kilka lat temu planował przestawić Apple Watch na przyciski półprzewodnikowe, ale zmiana ta nigdy nie weszła w życie. W tamtym czasie mówiono, że przyciski półprzewodnikowe poprawią wodoodporność i zajmą mniej przestrzeni wewnętrznej, ale nie jest jasne, czy tak będzie w przypadku iPhone’a, ponieważ zmiana wymagałaby wystarczającej ilości miejsca dla dwóch kolejnych silników Taptic Engine.

W dodatkowym wątku Kuo informuje, że „bezprzyciskowa konstrukcja i przejście na USB-C to dwie główne aktualizacje iPhone’a 15”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx