sobota, 25 maja

Twitter zgodził się na ofertę prezesa Tesli, Elona Muska, dotyczącą zakupu firmy za 44 miliardy dolarów, ogłosił dziś Twitter.

Dwa tygodnie temu Elon Musk zaproponował, że kupi Twittera za 54,20 dolarów za akcję. Twitter i Musk, po tygodniach spekulacji i publicznych dramatów, zgodzili się dziś na transakcję o wartości 44 miliardów dolarów. Wcześniejsze doniesienia wskazywały, że zarząd Twittera obawiał się, że oferta Muska jest niedoszacowana i chcieli poczekać do czasu gdy gigant mediów społecznościowych ogłosi wyniki za II kwartał jeszcze w tym tygodniu.

Przed złożeniem oferty całkowitego zakupu platformy Musk nabył 9,2% firmy, co nie obyło się bez ostrej krytyki Twittera na Twitterze. Po zakupie akcji Musk gotów był dołączyć do zarządu firmy, aby spróbować wprowadzić zmiany, które, jak powiedział, będą promować „wolność słowa”, ale dyrektor generalny Twittera, Parag Agrawal, niespodziewanie ogłosił, że Musk nie dołączy do zarządu.

W oświadczeniu Musk powiedział, że chce, aby Twitter był „lepszy niż kiedykolwiek” dzięki nowym funkcjom produktu, które pokonają boty spamujące i uwierzytelnią wszystkich ludzi.

„Wolność słowa jest podstawą funkcjonującej demokracji, a Twitter jest cyfrowym placem miejskim, na którym debatuje się o sprawach kluczowych dla przyszłości ludzkości” – powiedział Musk. „Chcę również, aby Twitter był lepszy niż kiedykolwiek, wzbogacając produkt o nowe funkcje, udostępniając algorytmy jako open source w celu zwiększenia zaufania, pokonując boty spamowe i uwierzytelniając wszystkich ludzi. Twitter ma ogromny potencjał – nie mogę się doczekać współpracy z firmą i społeczności użytkowników, aby go odblokować”.

Gdy przejęcie Twittera przez Elona Muska dobiegnie do końca, Twitter stanie się spółką prywatną. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w 2022 roku pod warunkiem uzyskania zgody akcjonariuszy Twittera, otrzymania odpowiednich zgód regulacyjnych oraz spełnienia innych zwyczajowych warunków przejęcia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx