czwartek, 18 lipca

Jak podaje tajwańska strona Economic Daily News, dwa prototypy składanych iPhone’ów przeszły wewnętrzne testy wytrzymałości.

Testy zaprojektowanego przez Apple systemu składanych zawiasów dla dwóch różnych iPhone’ów zostały podobno niedawno zakończone w fabryce Foxconn w Shenzhen w Chinach.

Mówi się, że pierwszym składanym iPhonem, który zostanie poddany testom, jest model z dwoma ekranami, który jest prawdopodobnie tym samym prototypem z dwoma wyświetlaczami, o którym mówił Jon Prosser w czerwcu 2020 roku. Chociaż prototyp „iPhone’a” ma dwa oddzielne wyświetlacze połączone zawiasami, Prosser stwierdził, że panele wyglądają na „dość ciągłe i jednolite”. Warto również zauważyć, że Apple opatentował urządzenie z dwoma oddzielnymi wyświetlaczami, które można połączyć w jedno składane urządzenie z zawiasem, które brzmi uderzająco podobnie do podobnego składanego urządzenia Apple z dwoma ekranami.

Drugi prototyp, to podobno składany telefon, podobny do Samsunga Galaxy Z Flip czy Lenovo Moto RAZR. Raport twierdzi, że model z klapką może korzystać z elastycznego wyświetlacza OLED firmy Samsung. We wcześniejszych raportach podano również, że Apple zamówiło „dużą liczbę” próbek składanych wyświetlaczy do Samsung do celów testowych na początku 2020 roku.

Nie jest jasne, czy dwa testowane urządzenia mają różne systemy zawiasów. Jednostki testowe są rzekomo obudowami z bardzo ograniczonymi elementami wewnętrznymi, a nie w pełni działającymi urządzeniami. Wynika to z faktu, że głównym celem testów była ocena trwałości zaprojektowanego przez Apple systemu zawiasów. Raport stwierdza, że teraz, gdy testy dobiegły końca, Apple ma ocenić, który z dwóch składanych modeli chce kontynuować, a tylko jeden zostanie przeniesiony do dalszego rozwoju.

W raporcie z listopada 2020 roku stwierdzono, że Apple wysłał składane iPhone’y do Foxconn, aby przetestować składane łożyska w ramach ponad 100 000 testów otwierania i zamykania, co wydaje się być analogiczne do niedawno zakończonego testu. Biorąc pod uwagę spójność plotek na temat składanych iPhone’ów z wielu źródeł, szczególnie związanych z testowaniem, mogą one być bardziej wiarygodne.

Raport przewiduje, że składany iPhone pojawi się najwcześniej pod koniec 2022 lub 2023 roku. Apple złożył wniosek o wiele patentów dotyczących składanego iPhone’a już od 2016 roku i wydaje się wysoce prawdopodobne, że prace nad składanym iPhonem postępują.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx