wtorek, 27 lutego

Apple pracuje nad składanym prototypem iPhone’a, który ma dwa oddzielne panele wyświetlacza połączone zawiasem, a nie z jednym wyświetlaczem, takim jak Samsung Galaxy Fold napisał Jon Prosser, który udostępnił informacje w tweecie i wywiadzie na YouTubie.

Prosser mówi, że składany iPhone ma zaokrąglone krawędzie ze stali nierdzewnej, takie jak obecny iPhone 11, bez wycięcia w ekranie, ale „małą ramką” na zewnętrznym wyświetlaczu dla Face ID.

 

Chociaż iPhone ma dwa oddzielne wyświetlacze połączone zawiasem, Prosser twierdzi, że panele wyglądają „na dość spójne i tworzące całość”.

Składany smartfon Samsunga, Galaxy Fold, został zaprojektowany jako pojedynczy wyświetlacz z zagięciem na środku, który pozwala go otwierać i zamykać. Prosser uważa, że wersja Apple, która jest w pracach, wygląda bardziej podobnie do Surface Neo i Surface Duo Microsoftu, z których oba są składanymi urządzeniami z dwoma wyświetlaczami, które zawierają dwa wyświetlacze połączone zawiasem.

Nie wiadomo, kiedy Apple może opracować składanego iPhone’a, ale plotki o pracy nad takim urządzeniem pojawiły się już w 2016 roku, a także w wielu patentach. Patent z marca 2020 roku opisał urządzenie, które zawierało dwa oddzielne wyświetlacze, które można połączyć, aby stworzyć jedno zginalne urządzenie z zawiasem.

Nie wiadomo, czy składany iPhone kiedykolwiek wyjdzie z etapu prototypowania, ale nie wygląda na to, że w najbliższej przyszłości pojawi się składane urządzenie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx