wtorek, 30 maja

W sierpniu zrobiło się głośno wokół Apple na skutek pozwu jaki Apple wystosował przeciw twórcom aplikacji do przygotowywania przepisów i planowania posiłków Prepear. Firma sprzeciwiła się znakowi towarowemu Prepear opartemu na rzekomym podobieństwie do własnego logo Apple.

Pomimo faktu, że logo Prepear przedstawia zarys gruszki, Apple twierdził w swoim zgłoszeniu, że logo Prepear „składa się z minimalistycznego wzoru owocu ze skierowanym na prawo liściem, które łatwo przypomina słynne logo Apple Apple i stwarza podobne wrażenie handlowe.”

Super Healthy Kids, firma stojąca za Prepear, wystosowała petycję, próbując przekonać Apple do wycofania sprzeciwu wymierzonego w małą firmę próbując chronić logo, które wydaje się dość niepodobne do logo Apple, a petycja zebrała do tej pory ponad 250 000 podpisów.

Chociaż Apple nie wycofał sprzeciwu, wydaje się, że rozstrzygnięcie sporu może nadejść dość szybko, ponieważ wnioski złożone w ubiegłym tygodniu do Komisji ds. Prób i Odwołań w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych USA zażądały zawieszenia postępowania sądowego na 30 dni, ponieważ „strony aktywnie uczestniczą w negocjacjach w celu rozwiązania tej sprawy”.

Pomimo oficjalnej 30-dniowej przerwy, każda ze stron może wznowić postępowanie w dowolnym momencie, a postępowanie zostanie automatycznie wznowione 23 stycznia, jeśli nie będzie dalszych informacji od obu stron.

W przypadku nieosiągnięcia ugody spór przeciągnie się zapewne przez jakiś czas, a wstępne dochodzenia mają rozpocząć się w marcu, główne sprawy procesowe mają się rozpocząć w październiku, a potencjalny wniosek o przesłuchanie ustne nie nadejdzie do grudnia 2021 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx