piątek, 9 czerwca

Na chińskim serwisie społecznościowym Weibo, pojawiły się dziś informacje, że Samsung, na prośbę Apple, dostarczy podobno próbki składanych wyświetlaczy dla potencjalnego przyszłego iPhone’a.

„Duża liczba” składanych wyświetlaczy będzie próbkami do użytku w telefonach komórkowych, a Samsung najwyraźniej będzie dostarczał je Apple przez okres jednego roku. Autor tych informacji, zdawał się również podkreślać pilność tych prac rozwojowych, być może sugerując, że zamówienie wkrótce będzie realizowane.

W zeszłym roku poinformowano, że Samsung wysyłał swoją technologię składanych wyświetlaczy do innych firm, w tym Apple, w nadziei na otrzymanie zamówień. Nowy przeciek może wskazywać, że po testach wstępnych próbek w zeszłym roku Apple intensywniej testuje składane urządzenia. Niektóre źródła sugerują, że składany „iPhone” może pojawić się już w przyszłym roku.

Samsung od dawna jest kluczowym dostawcą Apple, dostarczając ekrany OLED do iPhone’ów. Firma zamierza zdominować rynek składanych wyświetlaczy jako dostawca i rozważała przejście nad zwiększeniem produkcji do 10 milionów sztuk rocznie w zależności od zapotrzebowania.

Wiadomo, że Apple od jakiegoś czasu pracuje nad technologią składanych wyświetlaczy, zgłaszając wiele patentów dotyczących tej technologii, a plotki krążą również wokół potencjalnego zaangażowania LG.

Powtarzające się insynuacje dotyczące zaangażowania Samsunga i zamówień składanych przez Apple dają bardziej konkretną sugestię, że prace nad składanym „iPhonem” są dość aktywnie kontynuowane.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx