niedziela, 14 lipca

Jak donosi nowy chiński raport, Apple wysłał prototypy składanych iPhone’ów do swojego partnera montażowego Foxconn w celach testowych z przewidywaną wersją premiery we wrześniu 2022 roku.

Powołując się na źródła łańcucha dostaw, Economic Daily News twierdzi, że testy obejmują ocenę wykorzystania technologii wyświetlaczy OLED lub Micro-LED, ponieważ wybór ekranu wpłynie na późniejsze metody montażu.

Mówi się również, że Apple poprosił Foxconn o ocenę łożysk (elementu składanego) urządzeń w ramach ponad 100 000 testów otwierania i zamykania. Raport zauważa, że podobne testy zwykłych laptopów wymagają, aby były otwierane i zamykane od 20 000 do 30 000 razy.

Raport nie zawiera dodatkowych informacji na temat konstrukcji składanego urządzenia, ale zwraca uwagę, że panele do ekranu dostarczy firma Samsung, potencjalnie potwierdzając plotki, że Apple zamówił próbki składanych wyświetlaczy od tej koreańskiej firmy.

Według Jona Prossera, Apple pracuje nad składanym prototypem iPhone’a, który ma dwa oddzielne panele wyświetlacza, które są połączone zawiasem, a nie pojedynczym wyświetlaczem takim jak Samsung Galaxy Fold.

Prosser mówi, że składany „iPhone” ma zaokrąglone krawędzie ze stali nierdzewnej podobne do iPhone’a 11 i nie ma tradycyjnego „notcha”, a jedynie „malutką przestrzeń” na zewnętrznym wyświetlaczu pod Face ID.

Plotki o tym, że Apple pracuje nad składanym iPhonem sięgają już roku 2016 roku i od tego czasu pojawiło się wiele patentów Apple na składane telefony, w tym jeden opisujący urządzenie z dwoma oddzielnymi wyświetlaczami, które można połączyć w jedno zginane urządzenie z zawiasem. Do obecnej chwili wszystko jest jednak w fazie domysłów i oczekiwań i nie wiadomo czy i kiedy takie urządzenie pojawi się na rynku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx