sobota, 25 maja

Po trzech latach ostrzeżeń i zapowiedzi 1 stycznia 2021 nastąpił oficjalny koniec Adobe Flash. W związku z tym firma Adobe zdecydowanie zaleca użytkownikom natychmiastowe odinstalowanie go ze swoich komputerów. Zobaczcie jak całkowicie usunąć Adobe Flash z komputera Mac.

Firma Adobe oficjalnie zrezygnowała z obsługi Flasha wraz z nowym rokiem 2021. Za niecałe dwa tygodnie Adobe całkowicie zablokuje działanie Flash Playera.

Firma Adobe zdecydowanie zaleca wszystkim użytkownikom natychmiastowe odinstalowanie programu Flash Player w celu ochrony ich systemów. Niektórzy użytkownicy mogą nadal widzieć przypomnienia od Adobe o odinstalowaniu Flash Playera z ich systemu.

Według Adobe odinstalowanie Flash Playera pomoże zabezpieczyć system, ponieważ firma nie zamierza wydawać aktualizacji Flash Playera ani poprawek bezpieczeństwa po dacie wycofania z rynku. Ma też pomóc użytkownikom zdać sobie sprawę, że jeśli w przyszłości pojawią się jakiekolwiek aktualizacje Flasha, są one złośliwe i należy ich unikać.

Pamiętajcie, że nie powinniście po prostu usunąć Adobe Flash z panelu preferencji w Preferencjach systemowych. Oto, co należy zrobić, aby całkowicie odinstalować go z komputera Mac.

Jak w pełni usunąć Adobe Flash z komputera Mac

Wycofajcie autoryzację Flasha na komputerze Mac

  • Jeśli zależy Wam na prywatności, najpierw przejdźcie do Preferencji systemowych> Flash Player (znajdujący się na dole)
  • Wybierzcie kartę Zaawansowane
  • Wybierzcie Cofnij autoryzację tego komputera

Całkowite usunięcie Adobe Flash

  • Otwórzcie okno Findera, a następnie wybierz Aplikacje, teraz otwórz Narzędzia (lub wyszukaj aplikację Adobe Flash Player Install Manager). Jeśli nie możecie go namierzyć na swoim komputerze możecie je pobrać tutaj
  • Otwórzcie Menedżera instalacji Adobe Flash Player> kliknij Odinstaluj
  • Po pomyślnym usunięciu otrzymacie potwierdzenie

Pod koniec procesu Safari uruchomi się ponownie, a Adobe wyświetli podziękowanie:

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx