poniedziałek, 4 marca

aplikacja Duet Display

Chociaż istnieje wiele aplikacji zaprojektowanych po to, by móc podłączyć iPada lub iPhone’a jako drugi wyświetlacz komputera Mac, to te najbardziej popularne korzystają z Wi-Fi czyniąc je wszystkie nie nadające się do użytku ze względu na nieuniknione opóźnienia. Nowa aplikacja dewelopera i byłego inżyniera Apple, Rahula Dewana, ma na celu rozwiązanie tych problemów za pomocą sztywnego połączenia zamieniającego urządzenie z systemem iOS w bardziej wiarygodny ekran pomocniczy.

Duet Display, która pojawiła się dzisiaj, jest jedną z pierwszych aplikacji, która przekształca iPada i iPhone’a w dodatkowy wyświetlacz dla Mac za pomocą kabla Lightning lub kabla 30-pinowego. Wysyłając dane przez kabel, zamiast bezprzewodową siecią internetową, Duet Display jest w stanie znacznie poprawić zazwyczaj występujące opóźnienia, gdy urządzenie iOS jest używane jako dodatkowy wyświetlacz.

Duet Display oferuje zarówno tryb Retina i tryb non-Retina, wraz z opcją wyświetlania 30 lub 60 klatek na sekundę. Jest łatwy w instalacji i konfiguracji, wymagając tylko aplikacji na komputerze Mac, aplikacji iOS oraz kabla do połączenia dwóch urządzeń.

Aplikacja Duet Display jest niezaprzeczalnie znaczną poprawą w stosunku do innych opcji na dziś, ale wciąż nie jest rozwiązaniem idealnym. Według autora, najlepszą wydajność osiąga się na komputerach Mac wydanych w roku 2013 lub późniejszych, jak i w przekazywaniu bardziej statycznych okien. Zdecydowania lepsza wydajność jest także zauważona przy przekazywaniu obrazu bez Retiny, która zdecydowanie wpływa na obciążenie procesu.

Choć iPad Air 2 i inne urządzenia Retina nie wyglądają dobrze w trybie non-Retina, Duet Display jest doskonałym rozwiązaniem dla starszych iPadów, z których użytkownik nie ma już tyle pożytku. Oryginalny iPad lub iPad 2 nie posiada ekranu Retina i będzie bardzo  dobrze współpracował ze starszymi komputerami jako wyświetlacz wtórny. iOS 5.1.1 nie jest jeszcze kompatybilny z Duet Display, ale deweloper pracuje nad tym rozwiązaniem.

Deweloper zapewnia, że pracuje nad poprawą Duet Display i planuje wydanie regularnych aktualizacji rozwiązujących uporczywe problemy. Jak sam sugeruje, lepiej mieć aplikację, która działa przez większość czasu z kilkoma problemami, niż jedną z istniejącym rozwiązaniem Wi-Fi, która jest niemal niefunkcjonalna.

Duet Display dla komputerów Mac można pobrać ze strony internetowej Duet za darmo. Towarzyszącą mu aplikację iOS można nabyć w App Store za 8,99 Euro ale tylko przez 24 godziny. Potem jej cena wzrośnie do 13,99 Euro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek Wysiecki
Krzysiek Wysiecki
9 lat temu

Bedzie dzialac z podlaczonym monitorem ?

sebas_78
sebas_78
9 lat temu

To nie działa, kupiłem i nic nie można zrobić na iPadzie, chyba ze coś zle robię ale filozofii nie ma

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx