wtorek, 30 maja

Apple Pay

Niedawno wprowadzona nowa usługa płatności Apple Pay jest obecnie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, ale firma powiedziała, że „ciężko pracuje” nad wprowadzeniem jej do kolejnych krajów.

Potwierdza to ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika do pracy przy Apple Pay i jego rozwoju „w całej Europie, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Afryce.” Według oferty pracy, pracownik dołączy do londyńskiego zespołu Apple Pay, który ma ułatwić wprowadzenie Apple Pay w różnych krajach poprzez współpracę z „emitentami, sieciami płatniczymi i handlowcami w całej Europie.”

211963

Chociaż termin ewentualnego wprowadzenia Apple Pay w innych krajach nie jest znany, to Visa już wcześniej informowała, że współpracuje z firmą Apple, aby wprowadzić usługę w całej Europie w 2015 roku. Alibaba jest również mówi się, że w rozmowach z Apple, na potencjalnego partnerstwa na dostarczenie rozwiązania płatności dla Chin.

Chociaż usługa Apple Pay ograniczona jest do amerykańskich kart kredytowych, działa już także w innych krajach obsługujących systemy sprzedaży NFC. Wygląda więc na to, że w porozumieniu z bankami rozszerzenie programu na kraje europejskie może być dla Apple stosunkowo proste.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx