środa, 22 maja

Jak donosi DigiTimes, dostawca Apple, firma Quanta, stopniowo wznawia produkcję MacBooków w swoim chińskim zakładzie po złagodzeniu lockdownu w Szanghaju.

Mówi się również, że przyjmowanie zamówień produkcyjnych powoli przybiera na sile co powinno zwiększyć dostępność modeli MacBooka Pro i skrócić wydłużony czas dostawy, którego klienci Apple doświadczają w ostatnich tygodniach.

Wielu klientów czekających na modele MacBooka Pro zamówione w marcu i kwietniu otrzymało informacje o znacznym opóźnieniu o kolejny miesiąc z powodu problemów z zaopatrzeniem Apple. Według analityka Ming-Chi Kuo, Quanta jest jedynym dostawcą wysokiej klasy komputerów MacBook Pro, których czas dostawy wydłużył się o trzy do pięciu tygodni od czasu lockdownu w Chinach. Niektóre konfiguracje MacBooka Pro nie są obecnie dostępne w dostawie do końca czerwca, aż do początku lipca.

Pomimo stopniowego wznawiania produkcji MacBooka Pro, oczekuje się, że problemy z dostawami wpłyną na sprzedaż produktów w trzecim kwartale 2022 roku. Apple w zeszłym tygodniu powiedział, że zakłócenia związane z lockdowem w Chinach i niedobory krzemu będą nadal utrudniać wytwarzanie wystarczającej ilości produktu, aby zadowolić silny popyt konsumentów, a to ostatecznie wpłynie na przychody Apple w drugim kwartale roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx