poniedziałek, 15 lipca

Firma Apple w zeszłym miesiącu potwierdziła, że tegoroczne modele iPhone’a 12 zostaną wprowadzone na rynek poza tradycyjnymi wrześniowymi ramami czasowymi i będą „dostępne kilka tygodni później”, co doprowadziło do spekulacji na temat tego, kiedy może nastąpić ich prezentacja.

Jon Prosser, który dość często dzieli się dokładną wiedzą o planach Apple, poinformował, że Apple zorganizuje konferencję poświęconą iPhone’owi 12 w tygodniu po 12 października, a zamówienia w przedsprzedaży ruszą pod koniec tego samego tygodnia, a dostawy rozpoczną się tydzień później.

Jeśli te daty są dokładne, Apple może zorganizować prezentację we wtorek, 13 października, przyjmując zamówienia w przedsprzedaży na nowe, tańsze modele iPhone 12 w dniu 16 października i dostarczając nowe urządzenia od 23 października.

Krążyło wiele plotek sugerujących możliwość premiery rozłożonej w czasie, kiedy to niektóre modele zostaną wprowadzone wcześniej a inne nieco póżniej, co również twierdzi Prosser. Chociaż modele ‌iPhone 12‌ będą dostępne w październiku, Prosser twierdzi, że modele ‌iPhone 12‌ Pro będą dostępne dopiero w nieokreślonym terminie w listopadzie.

Prosser twierdzi również, że Apple wypuści Apple Watch Series 6 i nieokreślonego nowego iPada w komunikacie prasowym w tygodniu od 7 września. Byłoby niezwykłe, gdyby Apple zaprezentował Apple Watch przed nowymi iPhone’ami, ponieważ w ostatnich latach wydarzenia dotyczące iPhone’a równolegle prezentowały również Apple Watch.

Prosser mówi, że informacja ta jest „w systemie”, ale rozłożona w czasie data premiery i „niepewność ostatecznych dat dla modeli Pro” oznacza, że daty mogą się „obsunąć/zmienić”. W zeszłym miesiącu Prosser twierdził, że modele „iPhone’a 12” i nowe iPady pojawią się w październiku.

Chociaż Prosser w przeszłości poprawnie przewidział niektóre plany premier Apple, podzielił się również nieprawidłowymi informacjami. W czerwcu niesłusznie stwierdził, że Apple planuje zmienić nazwę iOS na „iPhoneOS” i udostępnił zdjęcia tego, co, jak twierdził, jest matą ładującą Apple AirPower, przy czym te zdjęcia potem okazały się klonem takiego urządzenia.

Niektóre z twierdzeń Prossera były również nieco dziwaczne, na przykład jego sugestia, że Apple pracuje nad zestawem okularów VR Apple z klasycznej edycji Steve’a Jobsa, wzorowanych na okularach, które nosił Jobs.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx