piątek, 2 grudnia

Według tajwańskiej firmy badawczej TrendForce, Apple zdecydował się sprzedawać swoje nadchodzące modele iPhone’a 12 bez kilku akcesoriów takich jak zasilacz i przewodowe słuchawki EarPods. Tym samym potwierdza to rozpowszechnioną wcześniej plotkę.

TrendForce zauważa, że modele iPhone’a 12 będą dla Apple droższe w produkcji ze względu na obsługę 5G, więc wyjęcie tych akcesoriów z pudełka będzie jednym ze sposobów na obniżenie ich kosztów przez firmę. Z kolei Apple planuje wprowadzić nową szybką ładowarkę 20W przeznaczoną dla modeli iPhone’a 12, która będzie sprzedawana osobno, jak informuje analityk Ming-Chi Kuo.

Kuo powiedział, że linia iPhone’ów 12 będzie miała w Stanach Zjednoczonych podobne ceny jak iPhone 11 w tym iPhone 11 od 699 USD, iPhone 11 Pro od 999 USD, a iPhone 11 Pro Max od 1099 USD. Podobnie będzie także i w Polsce.

Apple prawdopodobnie będzie zachwalał korzyści dla środowiska wynikające ze sprzedaży modeli iPhone’a 12 bez ładowarki lub słuchawek EarPods, ponieważ takie posunięcie mogłoby skutkować cieńszym opakowaniem, mniejszą ilością odpadów i zmniejszoną emisją zarówno podczas produkcji, jak i transportu. Z biznesowego punktu widzenia ruch ten prawdopodobnie zwiększyłby również sprzedaż AirPods.

Według analityka Barclays, Blayne Curtis, Apple nadal planuje dołączyć do pudełka kabel Lightning do USB-C.

Podczas gdy dostawy nowych iPhone’ów zwykle rozpoczynają się pod koniec września, Apple niedawno poinformował, że dostawa w tym roku będzie „kilka tygodni później”. Według przecieków Jona Prossera, Apple planuje wprowadzić nowe modele Apple Watch i iPada w komunikacie prasowym we wrześniu, a następnie nowe iPhone’y na (prawdopodobnie wirtualnej) konferencji w październiku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wyaplowany
wyaplowany
2 lat temu

Jeszcze troche i beda sprzedawac bez ekranu, baterii itp..

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx