poniedziałek, 27 maja

iphone-original

Dzisiaj mija dokładnie siódma rocznica zaprezentowania światu pierwszego iPhone’a. Dokładnie 9 stycznia 2007 roku odbyła się prezentacja, która była myślą przewodnią Macworld Expo 2007 w San Francisco. Choć urządzenie trafiło do sprzedaży aż ponad sześć miesięcy później, to prezentacja pokazała przyszłym użytkownikom jedno urządzenie łączące w sobie trzy: dotykowy ekran iPoda, telefon i przeglądarkę internetową.

Dzisiaj przedstawimy trzy rewolucyjne produkty. Pierwszym z nich jest panoramiczny iPod z przyciskami dotykowymi. Drugi to rewolucyjny telefon komórkowy. A trzeci to przełomowe urządzenie w komunikacji internetowej. (…) IPod, telefon i komunikator internetowy. (…) To nie są trzy osobne urządzenia. To jest jedno urządzenie. I nazwiemy go iPhone. Dziś Apple na nowo odkrywa telefon.

Apple w rzeczywistości był zainteresowany rozwijaniem pierwszego tabletu znanego jako „Safari Pad”, ale jak zauważa wiele źródeł, w tym sam Steve Jobs, firma zajęła się rozwijaniem rewolucyjnego interfejsu Multi-Touch z myślą o tablecie, który trafił do smartphone’a. Tablet Apple nie ujrzał światła dziennego aż do premiery iPada w 2010 roku, trzy lata po wprowadzeniu iPhone’a.

Siedem lat po słynnej prezentacji Macworld 2007, iPhone znacząco poprawił się niemal w każdej dziedzinie. Oryginalny iPhone wciąż pozostaje rozpoznawalny, gdyż Apple utrzymuje jego eleganckie wzornictwo zwiększając rozmiar ekranu dotykowego i jeden jedyny przycisk Home z przodu urządzenia.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx