wtorek, 27 lutego

iPhone 6 aparat

Apple z roku na rok wkłada sporo czasu i wysiłku w poprawę aparatu iPhone’a, doprowadzając go do pozycji jednego z najbardziej popularnych aparatów fotograficznych na świecie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat, firma Apple wydała iPhone’a z kamerą iSight 8MP i różnymi ulepszeniami w optyce.

Nowy raport The China Post sugeruje, że iPhone 6 nie będzie miał kamery z większą liczbą pikseli. Raport cytuje Nomura Securities:

Według Nomura Securities (…) Apple może zastosować 8 megapikselowy aparat z lepszą stabilizacją obrazu optycznego w swojej zbliżającej się najnowszej generacji iPhone’a zamiast przewidywanej przez obserwatorów branży aktualizacji do 16 MP. Decyzja Apple opiera się na wymogu zachowania projektu bardziej przenośnej słuchawki, mówi Nomura Securities.

Nie trudno wyobrazić sobie, że Apple zachowa tą samą liczbę pikseli w aparacie następnej generacji iPhone’a. W ostatnich latach firma Apple koncentrowała się na poprawie technologii aparatu, dodaniu szafirowej osłony obiektywu, większym sensorze, szerszej przysłonie i lampie błyskowej Truetone w celu poprawy robionych zdjęć.

Na wszystkich ostatnich prezentacjach iPhone’ów, Apple starał się wyjaśnić, że nie chodzi o liczbę megapikseli, a o optykę i światło. Informację taką zawarł także na swojej stronie internetowej, wyjaśniając tę technologię dla iPhone’a 5S:

Nowa kamera iSight iPhone’a 5s jest rozwinięciem kamery z poprzedniego modelu. Różnicę zobaczysz na zdjęciach. Są wykonywane w rozdzielczości 8 megapikseli. Są przepiękne, bo przeprojektowana matryca kamery ma większe piksele. Efektem są lepsze zdjęcia. A to właśnie o jakość fotografii chodzi we wszystkich zmianach wprowadzonych w nowej kamerze iSight iPhone’a 5s.

Wygląda na to, że Apple nie chce wchodzić w kolejną bitwę o ilość pikseli z innymi producentami takimi jak Nokia, którzy rozkręcają liczbę megapikseli do poziomów niemal sztucznych. Ze swoją zaawansowaną optyką, iPhone pozwoli na wykonywanie wspaniałych zdjęć wystarczających dla większości ludzi.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx