niedziela, 3 marca

apple_samsung_logos

Dyrektor generalny Apple Tim Cook i dyrektor generalny firmy Samsung Electronics Oh-Hyun Kwon zgodzili się na uczestnictwo w sesji mediacyjnej przed datą 19 lutego, na kiedy to wyznaczona jest kolejna sądowa rozprawa w sprawie patentów w smartfonach poinformował Reuters.

Pod koniec grudnia, Korea Times poinformował, że obie firmy wznowiły rozmowy ugodowe w toczących się sporach dotyczących naruszenia patentów, a prezes Samsung Mobile Shin Jong-Kyun zgodził się na wizytę w Stanach Zjednoczonych, aby spotkać się z Cookiem.

Tim Cook spotkał się z byłym CEO Samsunga Choi Gee-Sungiem w 2012 roku w celu omówienia tematu, ale rozmowy upadły, ponieważ Samsung nie zaakceptował kwot jakie Apple zaproponował w ramach tantiemów za swoje patenty. Obie firmy spotkały się również w zeszłym roku w Seulu, w Korei, ale dyskusja nie wniosła także nic nowego.

To kolejny zwrot w długiej, trwającej bitwie patentowej między Samsungiem i Apple, która rozpoczęła się w 2011 roku i trwała w 2012 roku kiedy to Apple decyzją sądu miał otrzymać 1 mld dolarów odszkodowania. Sędzia unieważnił prawie połowę tej kwoty w odwołaniu z marca 2013 roku, a następnie orzekł w listopadzie 2013, że Samsung musi zapłacić Apple 290 milionów dolarów za umyślne naruszenie kilku patentów.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx