poniedziałek, 4 marca

Najnowsze modele iPadów są wyposażone w rozwiązania, które dają użytkownikom jeszcze więcej możliwości i funkcjonalności. Urządzenia mają już nie tylko opcję Wi-Fi, ale też cellular. Co kryje się pod tym terminem? Które urządzenie lepiej wybrać: tylko z Wi-Fi czy z Wi-Fi + cellular?

iPad z Wi-Fi czy z Wi-Fi + cellular? Różnice

Wszystkie standardowe modele iPadów oferują łączność z internetem tylko i wyłącznie za pośrednictwem Wi-Fi. To rozwiązanie, które nie generuje dodatkowych kosztów. W przypadku chęci połączenia z siecią, użytkownik korzysta z sieci domowej, biurowej lub publicznej. Problem pojawia się, gdy chce np. wysłać e-maila lub sprawdzić wiadomości, a nie jest w zasięgu żadnego Wi-Fi. Tej bolączki nie mają użytkownicy iPadów z Wi-Fi + cellular. Wszystko dlatego, że cellular, w który zostały wyposażone iPady, to gniazdo do kart SIM – takie samo, jak w smartfonach. Dzięki niemu, użytkownicy iPadów mają możliwość połączenia się z siecią 3G lub 4G za pośrednictwem karty SIM, gdziekolwiek są. Dodatkowo, mogą korzystać z wbudowanego systemu GPS.

iPad z cellular – czy warto go kupić?

Do wyłącznie domowego użytku, gdzie nie ma problemów z połączeniem z Wi-Fi, w zupełności wystarczy iPad w wersji tradycyjnej, który można kupić w tym sklepie: https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/tablety-i-komputery/cat10020.chtml. Z kolei osobom, które planują urządzenie zabierać ze sobą w różne miejsca – na uczelnię, do pracy, na spotkanie, do tramwaju lub w podróż, przyda się iPad Wi-Fi + Cellular. Dzięki możliwości połączenia z siecią 4G, urządzenie pozwala sprawdzać pocztę, wysyłać e-maile, przeglądać portale społecznościowe oraz daje możliwość skorzystania z wielu innych, internetowych funkcjonalności, w dowolnym miejscu.

iPad – który model wybrać?

Ogromna różnorodność dostępnych na rynku iPadów powoduje, że użytkownicy mogą mieć problem z podjęciem decyzji, jaki model powinni kupić. Warto kierować się, przede wszystkim, indywidualnymi potrzebami. Niektórym najbardziej zależy na tym, żeby urządzenie było lekkie, a co za tym idzie, jak najbardziej mobilne. To ważne cechy dla tych, którzy chcą na iPadzie przeglądać dokumenty lub czytać książki. Z kolei osoby, które planują oglądać – a nawet montować – filmy w wysokiej rozdzielczości, np. 4K, powinny wybrać model z wydajnym procesorem. Natomiast jeśli iPad ma służyć głównie do korzystania z sieci, należy wziąć pod uwagę to, czy będzie używany w domu, czy poza nim. Optymalny wybór stanowi iPad Wi-Fi + cellular, który daje możliwość korzystania nie tylko z Wi-Fi, ale też z sieci 4G.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Redi
Redi
1 rok temu

O czym wy pierdolicie.przeciez mozna polaczyc sie przez wi-fi i z telefonu przez hot-spota z internetem sie polaczyc

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx