poniedziałek, 15 sierpnia

Firma Apple potwierdziła dzisiaj, że w Stanach Zjednoczonych ponad 400 modeli pojazdów obsługuje obecnie platformę oprogramowania CarPlay.

Chociaż nie jest to pokazane na liście dostępnych modeli, najnowszym pojazdem z CarPlay jest nowy Subaru WRX 2019, wprowadzony w czwartek i dostępny w salonach dealerskich w Stanach Zjednoczonych tego lata. Poprzednie modelowe WRX nie miały CarPlay.

CarPlay i Android Auto jest standardem we wszystkich modelach WRX 2019, dostępnych przez nowy system Starlink firmy Subaru. Podstawowy model jest wyposażony w 6,5-calowy ekran dotykowy, a wersje Premium i Limited mają ekran dotykowy o przekątnej 7 cali.

Starlink Subaru wyposażony jest również w Aha Radio, Pandorę, zestaw głośnomówiący i strumieniowe przesyłanie dźwięku przez Bluetooth, radio AM/FM, odtwarzacz CD, kompatybilność z radiem satelitarnym SiriusXM i tylną kamerę. Rozpoznawanie martwego punktu wraz z ostrzeganiem o zmianie pasa ruchu jest dostępne w wyższych modelach.

Inne modele Subaru z CarPlay to również:

  • 2017-2018 Impreza
  • 2018 Outback
  • 2018 Crosstrek
  • 2019 Ascent
  • 2019 Forester

CarPlay przekazuje kilka funkcji iPhone’a na wyświetlaczu deski rozdzielczej pojazdu, umożliwiając kierowcom uzyskiwanie wskazówek, wykonywanie połączeń, wysyłanie i odbieranie wiadomości, słuchanie muzyki i nie tylko koncentrując się na drodze. Platformą można sterować za pomocą ekranu dotykowego, poleceń głosowych Siri lub przycisków na kierownicy.

Badania sugerują, że CarPlay jest bardzo pożądaną cechą przy zakupie nowego samochodu. Większość producentów samochodów obsługuje obecnie przewodowe CarPlay, co oznacza, że iPhone musi być połączony kablem Lightning, ale bezprzewodowy CarPlay jest dostępny w wybranych modelach BMW lub przez rynek producentów zewnętrznych od Alpine i Pioneera.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx