wtorek, 29 listopada

Dużo mówi się o tym, że nowej generacji iPhone 5 ma posiadać wsparcie łączności LTE przynajmniej na niektórych rynkach, ponieważ na całym świecie technologia obsługiwana jest na różnych częstotliwościach. Korea Times donosi, że obecni partnerzy iPhone’a w tym państwie, SK Telecom i KT twierdzą, że są na etapie negocjacji z Apple nad usługą LTE w jego przyszłym urządzeniu.

„KT jest w trakcie negocjacji z Apple, aby przekonać tych ostatnich do wspierania w Korei częstotliwości 1,8-gigaherca w nadchodzącym iPhone’ie”, powiedział Senior Executive firmy KT, prosząc o zachowanie anonimowości. Rzeczniczka KT, Kim Yoon Jung, odmówiła potwierdzenia.

Firma, która dołączyła do wyścigu smartfonów z obsługą LTE z rywalami w postaci SK i LG, stara się przekonać Apple aby mieć w ofercie nowego iPhone’a ze wsparciem łączności LTE.

SK Telecom również naciska na taką możliwość. Przedstawiciele największego operatora komórkowego w Korei są obecnie w siedzibie Apple w Kalifornii przekonując Apple do wsparcia LTE na posiadanych przez siebie częstotliwościach.

Niejasne jest jednak, co dokładnie SK Telecom i KT chcą osiągnąć poprzez „namówienie” Apple do wspierania ich częstotliwości LTE w iPhone’ie nowej generacji, biorąc pod uwagę, że możliwości sprzętowe urządzenia już dawno zostały sfinalizowane. Jeśli sprzęt obsługuje częstotliwości Koreańskich operatorów, a negocjacje są po prostu umową, to sugerowałoby to, że może Apple postanowił rozszerzyć międzynarodową kompatybilność LTE dla iPhone’a w porównaniu do iPada trzeciej generacji.

IPad trzeciej generacji obsługuje LTE tylko na częstotliwościach 700 MHz i 2100 MHz u nielicznych operatorów, w tym AT & T i Verizon w Stanach Zjednoczonych i Bell, Rogers, Telus w Kanadzie. Koreański SK Telecom używa pasma 800 MHz jako podstawowe spektrum LTE i 1800 MHz jako wtórne, a operator KT wyłącznie częstotliwości 1800 MHz. Oznacza to, że iPhone’e 5 może mieć nowe częstotliwości wspierania usługi LTE dla innych operatorów. Co więcej, częstotliwości 800 MHz i 1800 MHz są wykorzystywane dla LTE w Europie ( i w Polsce), Australii i na innych rynkach, a więc zgodność sprzętu z tymi częstotliwościami może znacznie zwiększyć liczbę krajów i operatorów, na których iPhone mógłby obsługiwać ultraszybkie przesyłanie danych.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx