środa, 17 lipca

Instagram 3.0

Instagram wydał dziś najnowszą wersję 3.0 swojej aplikacji zarówno na Androida jak i iPhone’a. Podczas gdy poprzednie aktualizacje koncentrowały się na usuwaniu błędów, nowych filtrach i polepszeniu prędkości, Instagram 3.0 wnosi wielkie zmiany do interfejsu użytkownika, dzięki czemu może on współdziałać ze zdjęciami w nowy sposób. Co jest nowym kluczem? Geotagowanie i Photo Map.

W wywiadzie dla TechCrunch, CEO Instagram Kevin Systrom wyjaśnił nowe zmiany.

„W każdym nowym wydaniu staraliśmy się zmienić naszą uwagę dramatycznie. Instagram 2.0, wniósł nowe filtry, które miały zmienić doznania użytkownika na etapie tworzenia zdjęć. Instagram 3.0 wnosi nowy rodzaju doświadczenia podczas oglądania zdjęć, funkcję Photo Map. Ta funkcja to zabawny sposób na ponowne odkrywanie siebie, ale nie tylko siebie, bo wszystkich użytkowników Instagramu”

Nowa funkcja Photo Maps wykorzystuje dane lokalizacji do stworzenia własnej mapy zdjęć, która pozwala użytkownikom tworzyć spójną historię. Ideą Photo Maps jest to, że nikt nigdy nie przewija z powrotem przez wszystkie zdjęcia przyjaciół, ale z Photo Map każdy użytkownik może dodać wiele zdjęć z konkretnym miejscem na mapie, a następnie znajomi mogą przeglądać historię tej lokalizacji.

Systrom mówi, że nowa funkcja ma wywoływać uczucie nostalgii w użytkownikach. „Mieliśmy ludzi, którzy przenieśli się tutaj z Belgii, wracają i patrzą na zdjęcia domu i wspominają inny czas. Lokalizacja jest nowym wymiarem. Przeglądanie zdjęć to nie tylko co tu i teraz. To powrót do wspomnień, do miejsc.

Instagram 3.0 pojawił się dzisiaj jako bezpłatna aktualizacja zarówno na Androida i iPhone’a. Aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania z nowej funkcji Photo Map, obejrzyjcie oficjalne wideo poniżej.

Instagram 3.0 – Photo Maps Walkthrough from Instagram on Vimeo.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx