wtorek, 18 czerwca

Firma Withings ogłosiła swoje nowe urządzenie U-Scan, zminiaturyzowane laboratorium medyczne, które montuje się do muszli klozetowej w celu zbierania i domowego badania moczu.

Withings mówi, że badanie moczu może zapewnić natychmiastowy obraz równowagi organizmu i zapewnić przydatne monitorowanie i wykrywanie „wielu różnych informacji zdrowotnych”.

Urządzenie U-Scan o średnicy 90 mm jest przeznaczone do zbierania moczu przez wlot zbierający. Kiedy obecność moczu zostanie wykryta przez czujnik termiczny, uruchamiana jest pompa, która przesyła mocz do specjalnego pojemnika testowego, gdzie reakcja chemiczna jest odczytywana przez moduł optyczny. U-Scan może kierować mocz przez wiele kapsułek, aby wykonać kilka odczytów jednocześnie. Po zakończeniu pomiaru mocz jest usuwany przez wylot ścieków, a skaner U-Scan jest czyszczony podczas tradycyjnego spłukiwania toalety.

U-Scan jest wyposażony w dziesiątki zminiaturyzowanych kapsuł testowych, które mogą dostarczać różne odczyty o stanie zdrowia, a informacje te są wysyłane do aplikacji Withings na iPhonie przez Wi-Fi. Każdy wkład kapsułek testowych wystarcza na trzy miesiące po czym należy je wymienić, a sam czytnik trzeba ładować co trzy miesiące. Aplikacja Withings może dostarczać wyniki, praktyczne spostrzeżenia i wskazówki na podstawie wyników moczu.

Withings twierdzi, że U-Scan może być używany przez wiele osób, ponieważ jest w stanie rozróżnić użytkowników za pomocą funkcji Stream ID. Czujniki w czytniku mierzą wiele zmiennych, aby zidentyfikować strumień moczu indywidualnego użytkownika, określając ruch i odległość strumienia.

U-Scan zostanie wprowadzony początkowo w Europie z wkładami Nutri Balance i Cycle Sync3. Cycle Sync pokazuje prognozy cyklu miesiączkowego i okno owulacji dla kobiet na podstawie wykrywania hormonów, ciężaru właściwego i poziomu pH, a także oferuje ocenę bilansu wodnego i odczyt bilansu białkowo-warzywnego.

Nutri Balance oferuje analizę ciężaru właściwego, pH, poziomu witaminy C i ciał ketonowych. Jest również w stanie wykryć równowagę płynów i wody w celu znalezienia idealnego poziomu nawodnienia oraz równowagi białkowo-warzywnej w celu optymalizacji spożycia składników odżywczych.

Urządzenie U-Scan trafi do sprzedaży w Europie w drugim kwartale 2023 roku, a jego cena będzie wynosić 499,95 EUR za czytnik i jeden wkład.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx