czwartek, 7 lipca

Apple może zaprezentować swojego nadchodzącego, 6,1-calowego iPhone’a LCD z ceną początkową od 699 do 749 dolarów wynika z analiz branżowych przeprowadzonych przez TrendForce. Uważa się, że strategia cenowa jest częściowo reakcją na niższą od oczekiwań sprzedaż iPhone’a w ubiegłym roku, a częściowo jest wynikiem konkurencji ze strony chińskich marek, które rozszerzyły swój udział w rynku o urządzenia oferujące wysoką wydajność w przystępnych cenach.

Trzy nowe modele iPhone’ów tworzących linię telefonów w 2018 to dwa modele OLED o wymiarach 5,8 i 6,5 cala oraz 6,1-calowy, tańszy model LCD. Wszystkie trzy modele będą wyposażone w Face ID zamiast przycisku Home, ale TrendForce przewiduje, że „budżetowe” urządzenie LCD będzie głównym urządzeniem pod względem udziału w produkcji Apple.

Jeśli chodzi o nowe modele OLED, TrendForce spodziewa się, że urządzenie 5,8-calowe będzie miało niższą cenę początkową wynoszącą od 899 do 949 dolarów, podczas gdy obecny iPhone X, którego cena zaczyna się od 999 dolarów wejdzie w etap wycofywania ze względu na podobieństwo w specyfikacji obu modeli. Tymczasem nadchodzące urządzenie o przekątnej 6,5 cala będzie kierowane na „segment premium” z ceną początkową w wysokości 999 dolarów.

TrendForce wierzy, że Apple może wprowadzić opcję pojemności 512 GB dla modeli OLED. Ponadto, nowe iPhone’y mogą oferować wsparcie Apple Pencil, chociaż nie jest jasne, czy dotyczy to tylko modeli OLED. Szanowany analityk Ming-Chi Kuo zasugerował wcześniej, że wsparcie Apple Pencil dla przyszłych iPhone’ów jest możliwe, chociaż uważał, że iPhone będzie obsługiwał Apple Pencil najwcześniej w 2019 roku.

Mówi się, że Apple negocjował ze swoimi partnerami w łańcuchu dostaw nad obniżeniem kosztów komponentów, szczególnie tych, które były używane we wcześniejszych generacjach iPhone’a. Ten pogląd zgadza się z wcześniejszymi doniesieniami mówiącymi, że Apple chciałby, aby Samsung obniżył cenę swoich wyświetlaczy OLED dla obniżenia kosztów obecnych i przyszłych modeli iPhone’a X.

Obniżki cen na wyświetlacze i inne komponenty pomogłyby Apple obniżyć koszty materiałów dla nowych modeli, a oszczędności potencjalnie przełożyłyby się na klientów. Na przykład, zgodnie z przewidywaniami TrendForce, analityk RBC Capital Markets, Amit Daryanani, uważa, że cena iPhone’a X drugiej generacji będzie zaczynać się od 899 dolarów czyli o 100 dolarów mniej niż obecnie.

TrendForce uważa, że dwa modele OLED są już montowane przez producentów od końca lipca, a montaż modeli LCD zaplanowano na połowę września. Apple ma zaprezentować we wrześniu trzy nowe iPhone’y.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx