poniedziałek, 4 marca

Zgodnie z tajwańską firmą badawczą TrendForce Apple wypuści nowego MacBooka Air pod koniec trzeciego kwartału. Oznacza to albo wrzesień, albo październik.

Raport nie zawiera dodatkowych szczegółów, ale zarówno analityk Apple, Ming-Chi Kuo, jak i Mark Gurman, reporter z Bloomberg News oczekują, że Apple wyda nowego, podstawowego notebooka jeszcze w tym roku. Są to dwa bardziej niezawodne źródła zaznajomione z nadchodzącymi planami Apple.

TrendForce wyraźnie mówi, że będzie to nowy MacBook Air, ale Kuo i Gurman nie ustalili, jaką nazwę będzie miał nowy model notebooka.

Na początku tego roku DigiTimes twierdził, że Apple wyda pierwszego MacBook Air z wyświetlaczem Retina w drugiej połowie 2018 roku, a w osobnym raporcie dodał, że będzie to model 13-calowy. W tym tygodniu dodali, że Quanta będzue montować w czwartym kwartale, nowe „niedrogie notebooki” od Apple.

Niezależnie od tego, czy będzie to MacBook, MacBook Air, czy coś innego, Gurman spodziewa się, że przynajmniej jeden z podstawowych notebooków, jeśli będzie ich więcej niż jeden, będzie miał cenę początkową w Stanach Zjednoczonych wynoszącą 999 dolarów lub mniej.

Obecny MacBook Air nie miał żadnych istotnych aktualizacji od ponad trzech lat. Od tego czasu Apple wycofał się z modelu 11-calowego, podczas gdy procesor w podstawowym 13-calowym modelu otrzymał niewielkie wzmocnienie, ale nadal jest to chip Broadwell z okresu 2014-2015.

Firma Apple może ogłosić dostępność nowego komputera MacBook Air za pośrednictwem informacji prasowej w dowolnym momencie, albo zatrzymać go na osobny event we wrześniu lub październiku. W tym momencie bardziej skłaniałbym się ku październikowej premierze, ponieważ wrzesień jest już wypełniony innym wydarzeniem z trzema nowymi iPhone’ami, nowym modelem Apple Watch Serii 4, nowymi słuchawkami AirPods i wieloma innymi.

Poza oczekiwanym odświeżenim w tym roku innych komputerów Mac, takich jak iMac i Mac mini oraz powszechnie oczekiwanym iPadem Pro z funkcją Face ID, Apple ma sporo produktów, które mógłby zaprezentować na osobnym evencie w październiku. Ostatni taki miał miejsce w 2016 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx