środa, 29 listopada

Apple zaprezentował swoją matę ładującą AirPower dla wielu urządzeń we wrześniu ubiegłego roku i potwierdził, że zostanie wydana w 2018 roku, ale nie dość, że wciąż jej nie ma to jeszcze nie ujawniono ile będzie kosztować.

Według chińskiej strony internetowej Chongdiantou, tak zwani „znawcy branży” spekulują, że AirPower będzie wyceniony na około 1000 chińskich juanów, czyli około 145 dolarów w oparciu o aktualny kurs wymiany. Zaokrąglanie sugeruje, że AirPower może kosztować około 149 dolarów w Stanach Zjednoczonych.

Chongdiantou jest tym samym źródłem, które niedawno pokazało zdjęcia z tego, co nazywa inżynieryjnym prototypem szybszego 18-watowego zasilacza USB-C firmy Apple do tegorocznych telefonów iPhone. Nie mniej doniesienie nie ma pewnej historii, więc ta informacja powinna być brana z ostrożnością.

Według Marka Gurmana, Apple zamierza wydać AirPower do końca września, więc jest spora szansa, że jego cena i dostępność zostaną potwierdzone na wrześniowym konferencji Apple, wraz z trzema nowymi iPhone’ami, Apple Watch Serii 4, nowymi słuchawkami AirPod z obsługą „Hey Siri” i innymi.

Cena 149 dolarów to dość sporo, jeśli chodzi o bezprzewodową matę ładującą, ale AirPower może indukcyjnie ładować wiele urządzeń Apple w tym samym czasie, w tym iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus, iPhone’a X i Apple Watch Serii 3. Będzie ona również działać ze słuchawkami AirPods po umieszczeniu ich w opcjonalnej obudowie do ładowania bezprzewodowego, która również prawdopodobnie pojawi się w przyszłym miesiącu.

Chongdiantou stwierdził również niedawno, że wszystkie trzy tegoroczne iPhone’y będą posiadać funkcję bezprzewodowego ładowania, w tym zupełnie nowy, 6.1-calowy iPhone, dzięki czemu wszystkie będą kompatybilne z AirPower.

Zdolność AirPower do ładowania wielu urządzeń jednocześnie jest osiągnięta przy użyciu odpowiedniej technologii opracowanej przez firmę Apple. Apple twierdzi, że będzie pracował, aby jego technologia stała się częścią uniwersalnego standardu Qi obsługiwanego przez wiele urządzeń, więc istnieje duża szansa, że zobaczymy wkrótce maty firm trzecich ładujące kilka urządzeń jednocześnie.

Należy zauważyć, że AirPower nie został jeszcze autoryzowany przez FCC, a jest wymóg sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx