poniedziałek, 22 kwietnia

Zdaniem analityka Barclays, Blayne Curtisa i jego współpracowników, szeroko omawiane trzy nowe modele iPhone’ów, które mają wejść na rynek we wrześniu, mogą nie zawierać już w standardowym wyposażeniu adaptera Lightning do złącza słuchawkowego Jack 3.5mm.

Cirrus Logic byłby głównym przegranym w łańcuchu dostaw Apple, jako dostawca komponentów związanych z tym adapterem audio. Barclays obniżył na chwilę swoją kwartalną i roczną wycenę przychodów dla firmy nawet o pięć procent, ale to może się zmienić, jeśli pojawią się kolejne plotki.

W tym momencie wydaje się, że analitycy Barclays jedynie trochę zgadują, że adaptera nie będzie już w zestawie, ponieważ już w poprzednich notatkach badawczych wspomnieli, że większe przekonanie o tym fakcie będą mieli w maju lub czerwcu.

Barclays ma pewną wiarygodność w tym obszarze, ponieważ w ubiegłym roku bank inwestycyjny dokładnie przewidział, że Apple będzie nadal dołączał adapter do pudełka iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus i iPhone’a X. Analitycy regularnie odwiedzają łańcuchy dostaw firmy Apple, gdzie partnerzy w Azji zbierają takie informacje.

Eliminacja przez Apple gniazda słuchawkowego w iPhone’ie 7 była kontrowersyjną decyzją, ale dołączany adapter przynajmniej ułatwił to przejście. Mówiło się od początku, że jego dodanie jest tymczasowe, a w związku z tym, że AirPods i inne słuchawki bezprzewodowe stały się bardziej rozpowszechnione, Apple może już nie odczuwać potrzeby dołączania tej przejściówki.

Apple wciąż sprzedaje przejściówkę ze złącza Lightning do złącza słuchawkowego 3,5 mm za 49 złotych jako samodzielny dodatek, który jest tani jak na standardy Apple, więc klienci, którzy wolą używać przewodowych słuchawek, nie będą musieli płacić zbyt wiele, niezależnie od tego, czy adapter zostanie usunięty ze standardowego pudełka urządzenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx