wtorek, 28 marca

Apple pracuje nad potężnym zestawem, który będzie obsługiwał zarówno rozszerzoną rzeczywistość jak i aplikacje rzeczywistości wirtualnej wynika z wewnętrznych źródeł, które rozmawiały z serwisem CNET.

Okulary o nazwie kodowej T288 mają wyświetlacz 8K dla każdego oka i mogą działać niezależnie od komputera czy smartfona.

Zamiast tego łączyć się będą z „dedykowanym urządzeniem” wykorzystującym szybką technologię bezprzewodową krótkiego zasięgu zwaną WiGig 60 GHz. Urządzenie będzie zasilane przez niestandardowy 5-nanometrowy procesor Apple, który jest „mocniejszy niż wszystkie, które są obecnie dostępne” i podobny do niestandardowych chipów, których Apple będzie używał w przyszłych Macach. W chwili obecnej box przypomina wieżę komputerową, ale „nie będzie to prawdziwy komputer Mac”.

Użytkownicy nie będą musieli instalować specjalnych kamer w pokoju, aby wykryć ich lokalizację, tak jak w przypadku niektórych dostępnych zestawów VR. Cała technologia zostanie wbudowana w zestaw okularowy i dołączone do niego urządzenie.

Dotychczasowe pogłoski sugerowały, że Apple pracuje nad kilkoma prototypami do rozszerzonej rzeczywistości za pomocą tajnej jednostki badawczej, ale ostatnie informacje skupiały się głównie na zestawie inteligentnych okularów rozszerzonej rzeczywistości. Nie jest jasne, czy inteligentne okulary wspomniane w poprzednich plotkach są takie same jak urządzenie AR/VR o którym mowa dzisiaj.

Wcześniejsze pogłoski sugerowały, że Apple opracowuje zestaw rozszerzonej rzeczywistości z dedykowanym wyświetlaczem, wbudowanym procesorem i systemem operacyjnym „rOS”, który jest kontrolowany za pomocą metod wprowadzania takich jak panele dotykowe, aktywacja głosowa i gesty głowy.

Apple mocniej skoncentrował się na rzeczywistości rozszerzonej dzięki uruchomieniu ARKit w systemie iOS 11, a dyrektor generalny Apple Tim Cook wielokrotnie powtarzał, że jego zdaniem rzeczywistość rozszerzona jest ważniejsza niż rzeczywistość wirtualna. Rzeczywistość rozszerzona, mówi Cook, jest „większa z tych dwóch”, ponieważ pozwala ludziom „być bardziej obecnym”, ale przyznał, że rzeczywistość wirtualna ma ciekawe zastosowania w edukacji i grach.

Mówi się, że Apple zamierza wypuścić swoje okulary w 2020 roku, ale źródło CNET ostrzega, że prace nad urządzeniem są na wczesnym etapie i plany mogą ulec zmianie lub zostać całkowicie porzucone.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx