sobota, 25 marca

Jak informuje DigiTimes, Apple rzekomo zwiększa produkcję chipów mini-LED i włącza do swojego łańcucha dostaw więcej producentów, aby zaspokoić popyt na nowe urządzenia w 2022 roku.

Apple rozszerzył wykorzystanie technologii mini-LED w ciągu ostatnich trzech lat i obecnie oferuje trzy urządzenia wyposażone w wyświetlacze mini-LED: Pro Display XDR, 12,9-calowy iPad Pro i wysokiej klasy MacBooka Pro. Oczekuje się, że firma ma w planach wprowadzenie na rynek w tym roku kilku nowych urządzeń z wyświetlaczami mini-LED, w tym 11-calowego iPada Pro, 27-calowego iMaca Pro, przeprojektowanego MacBooka Air, a potencjalnie nawet nowego, zewnętrznego wyświetlacza.

Tajwańska firma Epistar jest obecnie głównym dostawcą chipów mini-LED firmy Apple, ale rosnąca liczba urządzeń z wyświetlaczami mini-LED podobno zmusiła ją do poszukiwania dodatkowych dostawców. Powołując się na źródła branżowe, DigiTimes twierdzi, że chińska firma Sanan Optoelectronics znacząco podcina ceny obecnych dostawców Apple i otrzymała teraz certyfikat na dostarczanie firmie chipów do wyświetlaczy z podświetleniem mini-LED.

Według DigiTimes, zapotrzebowanie Apple na technologię wyświetlaczy mini-LED „znacznie wzrośnie w 2022 roku”, prawdopodobnie ze względu na ciągły sukces modeli MacBook Pro z wyższej półki, a także wprowadzanie nowych urządzeń. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu Apple, Epistar rozbudowuje swoje zakłady produkcyjne w Chinach, aby zwiększyć produkcję od drugiego kwartału 2022 roku, a Sanan Optoelectronics może rozpocząć dostawy mniej więcej w tym samym czasie.

Technologia wyświetlaczy Mini-LED, którą Apple określa jako wyświetlacze „Liquid Retina XDR”, może oferować głębszą, ciemniejszą czerń, z lepszym ogólnym kontrastem, chociaż w przeciwieństwie do wyświetlaczy OLED mogą cierpieć na zjawisko zwane „rozkwitaniem”. Wyświetlacze ‌Mini-LED‌ mogą również wyświetlać jaśniejsze, bogatsze kolory i oferować dodatkowe korzyści, takie jak cieńsze konstrukcje, lepszą wydajność energetyczna i mniejsze ryzyko wypalenia lub degradacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx