środa, 24 lipca

Apple prosi swoich dostawców, aby obniżyli produkcję nowych iPhone’ów o 10 procent w ciągu najbliższych trzech miesięcy, donosi Nikkei.

Apple złożył wniosek do swoich dostawców pod koniec zeszłego miesiąca, prosząc ich o wyprodukowanie mniejszej liczby iPhone’ów w kwartale od stycznia do marca.

To już drugi raz, kiedy Apple zmniejsza produkcję iPhona. Rewizja produkcji dotyczy wszystkich nowych modeli iPhone’a, w tym iPhone’a XS, XS Max i XR. „Poziom zmian jest różny dla każdego dostawcy i zależy od dostarczanego asortymentu produktów” – powiedział Nikkei anonimowy informator.

Drugie źródło podało, że całkowita produkcja nowych i starych iPhone’ów zostanie zmniejszona do około 40 do 43 milionów sztuk w okresie od stycznia do marca, w porównaniu z wcześniejszą prognozą 47 do 48 milionów sztuk.

Ze względu na słabą sprzedaż iPhone’a w Chinach, skutki wojny handlowej USA-Chiny, tańszą wymianę baterii i inne czynniki, Apple obniżył swoje prognozy przychodów z pierwszego kwartału 2019 roku do 84 miliardów dolarów, w porównaniu z 89 do 93 miliardów dolarów przewidywanych w listopadzie.

Prezes Apple Tim Cook powiedział dziś powiedział, że raporty sugerujące, że iPhone XR jest klapą lub źle się sprzedaje są nieprawdziwe, a samo urządzenie jest najlepiej sprzedającym się iPhone’em każdego dnia od dnia premiery.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx