poniedziałek, 15 kwietnia

Francuska firma z branży elektroniki użytkowej, firma Withings, ogłosiła na targach CES trzy nowe produkty do noszenia na ciele, w tym monitor zdrowotny „trzy w jednym” i dwa inteligentne zegarki, w tym jeden z funkcją elektrokardiogramu (EKG).

Monitor zdrowia to mankiet na ramię, zwany „BPM Core”, który może mierzyć ciśnienie krwi, zdrowie zastawek i odczyty EKG, z których ostatnie mogą identyfikować migotanie przedsionków lub nieregularne bicie serca u użytkowników.

Mankiet napełnia się, aby pobrać odczyty ciśnienia krwi i pomiary tętna, i wyświetla je na wbudowanym wyświetlaczu matrycy LED, który zawiera natychmiastowy sygnał świetlny sygnalizujący odczyty normalnego, umiarkowanego i wysokiego ciśnienia krwi.

Aby skorzystać z funkcji EKG, użytkownik musi położyć rękę drugiego ramienia na czujniku ze stali nierdzewnej przez 20 sekund, podczas gdy cyfrowy stetoskop wymaga umieszczenia czujnika na klatce piersiowej użytkownika przez 20 sekund. Szczegółowe wyniki są wysyłane bezprzewodowo do aplikacji Withings Health Mate.

Withings twierdzi, że BPM Core czeka obecnie na akceptację FDA, ale mankiet powinien wejść do sprzedaży za 249 dolarów w drugim kwartale tego roku.

Withings wprowadził również dwa nowe, analogowe trackery fitness pod nazwą Move, które śledzą aktywność oraz sen, a funkcja Move EKG może również wykonywać odczyty elektrokardiogramu, gdy użytkownicy dotkną obu stron ramki.

Zegarki mogą rozpoznawać czynności takie jak bieganie, chodzenie i pływanie, posiadając odporność na wodę do 50 metrów i działanie do 12 miesięcy pracy na baterii.

Move będzie początkowo dostępny w pięciu wersjach kolorystycznych w cenie 70 dolarów. Wysyłka rozpocznie się 5 lutego. EKG Move jest dostępny w kolorze białym i czarnym, w cenie 130 dolarów i będzie dostępny w drugim kwartale 2019 roku. Aby uzyskać więcej informacji zajrzyjcie na stronę internetową Withings.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx