sobota, 18 maja

 

Podczas dzisiejszej konferencji otwierającej WWDC 2019 firma Apple ogłosiła nowy, alternatywny sposób logowania, umożliwiając użytkownikom logowanie się do aplikacji i usług przy użyciu Apple ID w wysoce bezpieczny sposób.

Jak oficjalnie powiedział Apple, wokół nas jest wiele aplikacji i stron które wykorzystują łatwiejsze logowania za pomocą Facebooka czy Google. Jednak sposób ten ten bardzo mało bezpieczny. Apple wydaje nowy interfejs API, aby umożliwić programistom dodawanie nowej funkcji logowania do swoich aplikacji w celu wygodniejszego logowania przy użyciu Face ID bez ujawniania dodatkowych danych osobowych

Podczas logowania użytkownicy mogą dodatkowo ujawnić lub ukryć swój adres e-mail przed właścicielem aplikacji lub zalogować się za pomocą Apple, aby wygenerować unikalny, losowy, anonimowy adres e-mail, którym można zarządzać w przypadku określonych aplikacji, dając użytkownikom większą kontrolę nad ich danymi w przyszłości.

Nowa funkcja logowania pojawi się jesienią tego roku wraz z nowymi systemami operacyjnymi Apple i będzie dostępna na macOS, iOS i za pośrednictwem stron internetowych. Oby jak najszybciej zaczęło być to wprowadzane.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
3 lat temu

[…] „Zaloguj się z Apple” to funkcja, która umożliwia użytkownikom urządzeń Apple logowanie się do kont i usług przy użyciu ich identyfikatora Apple ID, przy czym te informacje są ukrywane w witrynie lub usłudze ze względu na ochronę prywatności. Jest to sposób podobny do opcji logowania za pomocą kont Google czy Facebooka, ale Apple obiecuje większą prywatność dzięki opcjom takim jak „Ukryj mój email”. […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx