poniedziałek, 5 grudnia

Podczas wczorajszej konferencji otwierającej WWDC 2019 oprócz nowego oprogramowania Apple zaprezentował również swoje dwa nowe urządzenia. Pierwszym z nich jest długo wyczekiwany komputer modułowy Mac Pro.

Zupełnie nowy Mac Pro to potężna moc jaką można osiągnąć z 28-rdzeniowymi procesorami Intel Xeon, do 1,5 TB pamięci ECC RAM, do 4 TB pamięci SSD, do AMD Radeon Pro Vega II Duo z 64 GB pamięci HBM2 i ośmioma gniazdami rozszerzeń PCIe dla maksymalnej wydajności, rozbudowy i konfiguracji.

Nowa konstrukcja obejmuje ramę ze stali nierdzewnej z gładkimi uchwytami i aluminiową obudowę, która podnosi się do łatwego dostępu do całego systemu. Obudowa posiada również unikalny wzór kratowy, który został już określany jako tarka do sera, aby zmaksymalizować przepływ powietrza i cichą pracę.

Apple twierdzi, że nowy Mac Pro ma moc ponad 300 W i ma „najnowocześniejszą architekturę termiczną”, która pozwala procesorowi działać „całkowicie bez ograniczeń”. Jest to znacząca zmiana w porównaniu z poprzednim Mac Pro. Nowy Mac Pro zawiera Apple Afterburner, nową kartę akceleratora, która może dekodować do trzech strumieni wideo 8K ProRes RAW i 12 strumieni wideo 4K ProRes RAW w czasie rzeczywistym, skutecznie eliminując przepływ pracy proxy.

Szef marketingu Apple Phil Schiller powiedział:

Zaprojektowaliśmy Mac Pro dla użytkowników, którzy wymagają modułowego systemu o wyjątkowej wydajności, rozszerzalności i konfiguracji. Dzięki potężnym procesorom Xeon, ogromnej pojemności pamięci, przełomowej architekturze GPU, rozszerzeniu PCIe, karcie akceleratora Afterburner i oszałamiającej konstrukcji, nowy Mac Pro jest potworem, który umożliwi profesjonalistom wykonywanie najlepszej pracy.

Apple twierdzi, że cena nowego Mac Pro zaczyna się od 5 999 dolarów w Stanach Zjednoczonych z ośmiordzeniowym procesorem Intel Xeon, 32 GB pamięci ECC RAM, kartą graficzną AMD WX 7100 i pamięcią SSD o pojemności 256 GB i będzie dostępny na zamówienie jesienią.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx