piątek, 21 czerwca

Jak informuje CNBC, Apple „wyraził zainteresowanie” nabyciem pakietu transmisji strumieniowej rozgrywek NBA. Apple jest wśród innych zainteresowanych podmiotów do których należą Amazon i NBC Sports, choć to NBCUniversal jest szczególnie zainteresowany ponownym nabyciem rozgrywek NBA.

NBCUniversal dąży do zawarcia umowy, która pozwoliłaby mu transmitować mecze play-off w sieci NBC, z niektórymi meczami sezonu regularnego dostępnymi wyłącznie w usłudze przesyłania strumieniowego Peacock. Raport nie zawiera szczegółowych informacji na temat tego, czym mogą być zainteresowani inni potencjalni nabywcy, tacy jak Apple.

NBC miała prawa do transmisji rozgrywek NBA, dopóki Disney i Turner Sports nie kupiły ich ponad 20 lat temu, a negocjacje nie mogą zostać wznowione, chyba że Turner Sports i Disney zgodzą się zrezygnować z wyłącznego okna negocjacyjnego, które wygasa w kwietniu 2024 roku. NBA może ostatecznie zdecydować się na przedłużenie swojej umowy z Disneyem i Turner Sports, zamiast przyjmować oferty od firm zewnętrznych, ale istnieje szansa, że w tym momencie Apple będzie starał się je przebić.

CNBC sugeruje, że NBA może stworzyć dwa pakiety dla oferentów, z treściami dla trzech lub czterech partnerów podzielonymi między transmisję strumieniową i tradycyjną telewizję.

Apple poszukuje treści sportowych, starając się przyciągnąć nowych widzów do usługi przesyłania strumieniowego Apple TV+. Firma podpisała umowy z Major League Baseball i Major League Soccer. Mecze MLS będą dostępne od końca lutego, a MLS Season Pass kosztuje 59,99 złotych miesięcznie lub 349 złotych za cały sezon.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx