piątek, 19 kwietnia

Według analityka branży wyświetlaczy Rossa Younga, który ma bardzo dobre osiągnięcia związane z plotkami o produktach Apple, łańcuch dostaw Apple rozpoczął w tym miesiącu produkcję paneli wyświetlaczy do nowego 15,5-calowego MacBooka Air.

W tweecie udostępnionym dziś swoim subskrybentom Young powiedział, że spodziewa się premiery nowego MacBooka Air „na początku kwietnia”, biorąc pod uwagę, że produkcja wyświetlaczy jest już w toku, ale możliwe jest, że prezentacja i zamówienia w przedsprzedaży mogą ruszyć wcześniej. Apple często organizuje wiosenne konferencje, aby ogłosić nowe produkty, jak chociażby w marcu 2022 roku czy kwietniu 2021 roku.

Nowy, 15-calowy rozmiar wyświetlacza byłby największym w historii MacBooka Air i prawdopodobnie byłby oferowany równolegle z istniejącym modelem 13-calowym. Obecny 13-calowy MacBook Air z układem M2 został wydany w lipcu 2022 roku w cenie zaczynającej się od 6999 złotych.

Young nie podał żadnych dodatkowych szczegółów na temat nowego modelu, w tym tego, czy będzie on wyposażony w czip M2 czy czip M3 nowej generacji oparty na procesie 3 nm, którego Apple jeszcze nie ogłosił. Partner firmy Apple w zakresie produkcji chipów, TSMC, rozpoczął masową produkcję chipów 3 nm w grudniu, ale nie jest jasne, czy chip M3 będzie gotowy do kwietnia.

Wiosenna premiera 15-calowego MacBooka Air z chipem M2 była przedmiotem wielu rozważań, biorąc pod uwagę, że Apple planuje zaktualizować MacBooka Air o chip M3 jeszcze w tym roku, a modele te będzie dzieliło tylko około sześć do ośmiu miesięcy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx