środa, 21 lutego

Jak donosi Financial Times, Apple boryka się z trudnościami ze zwiększeniem skali produkcji w Indiach w związku ze słabą jakością komponentów i powolnym postępem prac.

Firma boryka się z ogromnymi trudnościami w zwiększeniu produkcji w tym kraju. W fabryce w Hosur prowadzonej przez dostawcę Apple, firmę Tata, która produkuje obudowy do iPhonów tylko jeden na dwa komponenty schodzące z linii produkcyjnej „są w wystarczająco dobrym stanie” aby wysłać je do montażu w Foxconn. 50-procentowa wydajność jest tak niska w przypadku niemal każdej operacji produkcyjnej i jest sprzeczna z celami Apple dotyczącymi produkcji i ochrony środowiska „zero odpadów”.

Byli inżynierowie Apple powiedzieli „Financial Times”, że chińscy dostawcy iPhonów i urzędnicy rządowi mają wspólną maksymę „wszystko dla Klienta” aby zdobyć zamówienia na iPhone’a. Ich prace często kończyły się tygodnie przed terminem z „niewytłumaczalną szybkością”. Z drugiej strony produkcja w Indiach nie przebiega w takim tempie. „Po prostu nie ma tam poczucia pilności” — zauważył jeden z inżynierów Apple.

Apple najwyraźniej koncentruje się na długoterminowym planie poprawy produkcji w Indiach. Jak twierdzą osoby zaznajomione ze sprawą, Apple wysłał do fabryk w południowych Indiach projektantów produktów i inżynierów z Kalifornii i Chin, aby szkolili miejscowych i pomagali w zakładaniu operacji produkcyjnych .

Apple rozpoczął produkcję podstawowych modeli iPhone’a w Indiach, zaczynając od iPhone’a SE w 2017 roku. W zeszłym roku Apple znacznie zwiększył produkcję w Indiach, składając tam kilka modeli iPhone’a 14.

Mówi się, że Tata ma ambicje zostania w przyszłości dostawcą pełnego zakresu usług Apple i prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia borykającej się z problemami fabryki iPhonów Wistron w Karnatace. Długoterminowy plan Apple dotyczący dywersyfikacji globalnego łańcucha dostaw jest kontynuowany.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx