wtorek, 20 lutego

Apple oznajmił dziś, że deweloperzy z UE mogą już dodawać alternatywne sklepy z aplikacjami do App Store Connect. Apple przyjmuje także zgłoszenia do procesu notaryzacji, który jest wymagany w przypadku wszystkich aplikacji, które będą dystrybuowane za pośrednictwem alternatywnych sklepów.

Apple wprowadza te zmiany w ‌App Store‌ Connect przed premierą iOS 17.4 – aktualizacji, która zmieni ekosystem aplikacji w Unii Europejskiej. Alternatywne sklepy z aplikacjami to specjalne aplikacje na iOS, które można pobrać na iPhone’a ze strony internetowej lub przeglądarki internetowej stanowiące alternatywę dla App Store. Sklepy z aplikacjami mogą dystrybuować aplikacje na iOS, dając deweloperom możliwość sprzedaży swoich aplikacji bez korzystania z App Store.

Zarówno alternatywne sklepy, jak i aplikacje dodawane do iPhone’a za pośrednictwem jednego ze sklepów są sprawdzane przez Apple pod kątem zapobiegania złośliwemu oprogramowaniu, wirusów i złośliwym treściom.

Aby dodać alternatywny sklep z aplikacjami lub przesłać aplikację do notarialnego potwierdzenia, programiści muszą zaakceptować nowe warunki handlowe firmy Apple. Warunki handlowe obejmują opłatę za technologię podstawową, która wymaga, aby platformy sklepowe z aplikacjami płaciły 0,50 euro za instalację, a aplikacje – tę samą opłatę po milionie instalacji.

Dzięki możliwości dodania alternatywnych sklepów z aplikacjami do ‌App Store‌ Connect można skonfigurować dystrybucję sklepu i aplikacje w sklepie, a TestFlight może służyć do testowania w wersji beta nowych funkcji.

TestFlight obsługuje także aplikacje korzystające z alternatywnych silników przeglądarek i alternatywnych płatności za pośrednictwem zewnętrznych dostawców usług płatniczych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx