czwartek, 18 lipca

Według informacji udostępnionych w chińskiej sieci społecznościowej Weibo, Apple rozesłał swoim pracownikom, którzy utknęli w Wenzhou i Hubei z powodu koronawirusa paczki, które zawierają iPada, maski na twarz, środki dezynfekujące do rąk, chusteczki dezynfekujące i inne.

Podczas gdy ponad połowa sklepów Apple została w Chinach ponownie otwarta w skróconych godzinach, wielu sprzedawców detalicznych, korporacyjnych i pracowników produkcji pozostaje w domu. Rodziny, które otrzymały takie pakiety twierdzą, że są one roznoszone przez innych pracowników Apple.

W liście dołączonym do każdej paczki znajduje się informacja, że iPady są przeznaczone do nauki przez dzieci online lub pomagają zabić czas podczas „przedłużonego pobytu w domu”.

Drodzy Pracownicy w Hubei i Wenzhou,

Mamy nadzieję, że ten list sprawi, że poczujecie się dobrze. Od czasu ostatniej komunikacji z Wami rozumiemy, że wszyscy jesteście silni w tym trudnym czasie. Rozumiemy trudności, z którymi się borykacie i chcielibyśmy zapewnić Wam i Waszym rodzinom nasze najlepsze wsparcie. Hubei i miasto Wuhan zostały najmocniej dotknięte wybuchem koronawirusa, który pochłonął 2835 osób w Chinach.

Przesyłamy nasze najlepsze życzenia w imieniu całego zespołu Apple wraz z pakietem CareKit dla Ciebie i Waszych rodzin. W zestawie znajdują się artykuły zapewniające komfort oraz „iPad”, którego można użyć, aby ułatwić dzieciom naukę w Internecie lub zabić czas podczas dłuższego pobytu w domu.

Ponadto przygotowano szereg usług doradczych i konsultacyjnych, które pomogą Ci w tym czasie.

Na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy Apple w dniu 26 lutego, CEO Tim Cook skomentował priorytet zdrowia i bezpieczeństwa pracowników w obliczu wyzwań związanych z wybuchem. W zeszłym miesiącu nakreślił plany przekazania darowizny na rzecz koronawirusa w Chinach, a w lutym, kiedy Apple ogłosił, że nie osiągnie swoich marcowych celów w zakresie dochodów, Cook powiedział, że firma podwoiła darowiznę.

Cena akcji Apple doświadczyły w ostatnich dniach dużych wahań z powodu koronawirusa powodującego niepewność na rynkach światowych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx