poniedziałek, 22 kwietnia

Apple udostępnił dziś pierwsze wersje beta systemów iOS 17 i iPadOS 17 publicznym beta testerom, otwierając testy nowego oprogramowanie dla osób nie będących deweloperami. Programiści otrzymali do tej pory trzy wersje beta, a pierwsza publiczna wersja beta to ta sama wersja co trzecia wersja beta dla deweloperów.

Publiczni beta testerzy, którzy zarejestrowali się już w programie testów beta firmy Apple, mogą pobrać aktualizacje ‌iOS 17‌ i ‌iPadOS 17‌, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Ogólne, wybierając Uaktualnienia i przełączając się na opcję publicznej wersji beta ‌iOS 17‌.

‌iOS 17‌ doda nową opcję Stan gotowości dla iPhone’a, dzięki czemu może on służyć jako centrum informacyjne, gdy znajduje się w pozycji poziomej i jest podłączony do ładowarki. W stanie gotowości wyświetlana jest godzina, wydarzenia na żywo, przychodzące powiadomienia i mnóstwo widżetów.

Jeśli chodzi o same widżety to będą one teraz interaktywne, więc będzie można wykonywać takie czynności, jak sterowanie inteligentnym światłem lub sprawdzanie przypomnienia bez otwierania aplikacji. Autokorekta będzie inteligentniejsza niż wcześniej i będzie łatwiej poprawiać błędy jednym szybkim dotknięciem.

AirDrop zyska nową funkcję NameDrop do szybkiego udostępniania informacji kontaktowych osobie znajdującej się w pobliżu, a aplikacja Telefon ma konfigurowalne plakaty kontaktów, które pozwalają wybrać, co zobaczą na ekranie osoby do których dzwonicie.

Poczta głosowa na żywo pokaże treść wiadomości nagrywanej na pocztę głosową bezpośrednio na ekranie blokady, dzięki czemu można będzie zadecydować czy odebrać połączenie jeśli jest ważne. Aplikacja Wiadomości będzie miała bardziej dopracowany wygląd i funkcję zameldowania, która ma pomoże  bezpiecznie dotrzeć do celu.

iOS 17 wprowadzi zupełnie nową aplikację Dziennik. Dziennik to nowa aplikacja, która pomaga użytkownikom iPhone’a w znajdowaniu czasu na refleksję i praktykowaniu wdzięczności poprzez prowadzenie osobistych zapisków. Wszystko po to, żeby dbać o lepsze samopoczucie.

Oczywiście to tylko kilka z najważniejszych nowości. Wszyscy, którzy chcą potestować system wcześniej, pozgłaszać zauważone błędy i pomóc Apple rozwijać system do wrześniowej premiery mogę zapisać się do programu beta testów i sami zapoznać się ze wszystkimi szykowanymi nowościami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx