poniedziałek, 27 maja

Apple udostępnił dziś deweloperom trzecie wersje beta nadchodzących systemów iOS 17 i iPadOS 17, a oprogramowanie pojawia się dwa tygodnie po wydaniu drugiej wersji beta.

Zarejestrowani deweloperzy mogą pobrać wersje beta, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Uaktualnienia, wybierając opcję „Uaktualnienia beta” i przełączając się na iOS 17 Developer Beta. Pamiętajcie, że do pobrania i zainstalowania wersji beta wymagany jest identyfikator Apple ID powiązany z kontem dewelopera.

Aktualizacja wprowadza kolejne drobne zmiany, ale jedną z najważniejszych jest naprawa błędu związanego z brakiem obsługi skrzynek mailowych IMAP. A co jeszcze wprowadza dzisiejsza wersja:

Usunięte zdjęcia

W albumie Ostatnio usunięte firma Apple wprowadziła poprawki do interfejsu. Zamiast oddzielnych przycisków Usuń i Odzyskaj, u dołu wyświetlacza znajduje się teraz mała ikona menu z trzema kropkami, którą można dotknąć, aby wyświetlić opcje odzyskiwania i usuwania.

zdjęcia-ios17

Jeśli nie wybierzemy żadnego konkretnego zdjęcia zobaczymy tylko możliwość Usuń wszystko i Odzyskaj wszystko, ale po wybraniu zdjęć istnieje opcja odzyskania lub usunięcia określonych obrazów. Jeśli mamy usunięte „Live Photo” wtedy pojawi się dodatkowa możliwość w postaci zapisania go jako plik wideo. Jeśli usuwamy lub odzyskujemy zdjęcia osoby, można wybrać opcję „Pokaż tę osobę mniej”.

pokaz-mniej-zdjecia-ios17

Dane utworów Apple Music

W aplikacji Apple Music dostępna jest teraz opcja przeglądania informacji o utworze. Dotykając ikony z trzema kropkami obok utworu, który jest odtwarzany, wyszukiwany lub znajduje się na liście odtwarzania możemy z rozwijalnego menu wybrać opcję „View credits”. Pod nią możemy znaleźć opcję pokazania słów utworu, występujących wykonawców, artystów kompozycji oraz tych, którzy byli zaangażowani w produkcję i inżynierię oraz wybrać jakość utworu.

iOS 17-Muzyka-aplikacja

Kondycja psychiczna

Apple wprowadził drobne udoskonalenia w sekcji Zdrowie Psychiczne w aplikacji Zdrowie, nadając jej bardziej opływowy wygląd i kolorystykę. Zmienione zostały kolory różnych emocji, a przyciski i tło odpowiadają teraz wybranemu nastrojowi.

Aplikacja Dom

Pojawił się ekran powitalny, który informuje o nowościach w aplikacji Dom. W przypadku świateł, które obsługują wiele kolorów i tonów, w dolnej części interfejsu dostępne są teraz wstępnie wybrane opcje umożliwiające szybką zmianę koloru. Opcje kolorów pojawiają się również w Centrum sterowania podczas uzyskiwania dostępu do określonego światła.

Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu pierwszą wersję beta otrzymają publiczni testerzy i będzie to ta sama wersja beta, która dziś trafiła do deweloperów. Apple obiecał publiczne wersje beta w lipcu zatem możemy się jej spodziewać już w każdej chwili.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx