czwartek, 18 lipca

Apple udostępnił publicznym testerom beta piątą wersję nadchodzącej aktualizacji iOS 16.1, a wersja beta pojawia się tydzień po tym, jak Apple udostępnił czwartą publiczną wersję beta. Do wersji beta iOS 16.1 dołącza także szósta beta iPadOS 16.1, która ma nieco inny harmonogram, ponieważ Apple zaczął testować ją przed premierą iOS 16.

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w programie bezpłatnych testów beta firmy Apple, mogą pobrać wersje beta iOS 16.1 lub iPadOS 16.1 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony internetowej publicznej wersji beta.

iOS 16.1 wprowadza obsługę wydarzeń na żywo, interaktywnej funkcji powiadamiania, która pozwala śledzić wydarzenia w czasie rzeczywistym bezpośrednio z ekranu blokady iPhone’a 14 Pro z Dynamic Island.

Wydarzenia na żywo nie mogą być obecnie używane, ponieważ programiści nadal muszą dostosować swoje aplikacje do jej obsługi, ale będą one dostępne po wypuszczeniu systemu iOS 16.1.

iOS 16.1 doda prawdopodobnie również wsparcie dla nowego standardu urządzeń domowych Matter, który pozwoli na interoperacyjność między inteligentnymi urządzeniami różnych firm. Apple, Google, Samsung, Amazon i inni pracują już nad takim wsparciem.

Podczas testów beta Apple poprawił również wygląd ikony paska stanu baterii, dodając wizualne wskazanie poziomu naładowania. Zmieniono także czcionkę baterii, zaktualizowano wskaźnik ładowania ekranu blokady i naprawiono błąd kopiowania i wklejania. Wskaźnik baterii zostanie również rozszerzony do pozostałych telefonów z notchem czyli iPhone’a XR, iPhone’a 11, iPhone’a 12 mini i iPhone’a 13 mini,

Na iPadzie iPadOS 16.1 rozszerzy funkcję Stage Manager do modeli iPadów Pro z 2018 i 2020 roku. Funkcja nie jest już ograniczona tylko do iPada Pro M1 i iPada Air M1. Wersja beta usunęła również funkcję wsparcia  zewnętrznego wyświetlacza, ale ma ona powrócić w późniejszej wersji iPadOS. Obsługa zewnętrznych wyświetlaczy pozostanie jednak ograniczona tylko do modeli iPada z M1.

Finalna wersja iOS 16.1 powinna zostać wypuszczona w ostatnim tygodniu października wraz z iPadOS 16.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx