wtorek, 25 czerwca

Według analityka Ming-Chi Kuo, Apple może w przyszłości rozszerzyć produkcję MacBooka do Tajlandii, ponieważ firma dalej będzie dążyła do dywersyfikacji swojego łańcucha dostaw.

W serii tweetów Kuo informuje, że głównym miejscem produkcji przyszłych MacBooków poza Chinami może być właśnie Tajlandia. Kuo zauważył, że cała gama modeli MacBooka Air i MacBooka Pro firmy Apple jest obecnie montowana w chińskich fabrykach.

Kuo powiedział, że Apple planuje zwiększyć dostawy produktów do Stanów Zjednoczonych z fabryk spoza Chin w ciągu najbliższych 3-5 lat, ale nie jest jasne, czy w tym czasie będzie to dotyczyć MacBooków montowanych w Tajlandii. Quanta Computer, wieloletni dostawca MacBooków firmy Apple, w ciągu ostatnich kilku lat rozszerzał swoją działalność w Tajlandii.

Apple rozszerzył swój łańcuch dostaw poza Chiny w ciągu ostatnich kilku lat, a część produkcji odbywa się obecnie w fabrykach w Indiach i Wietnamie. Kuo powiedział, że ta dywersyfikacja pomaga Apple uniknąć ryzyka, takiego jak amerykańskie cła na import z Chin.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx