niedziela, 19 maja

Jak donosi The New York Times, Apple prowadzi rozmowy ze światową federacją piłki nożnej FIFA, dotyczące ekskluzywnych praw telewizyjnych do nowego turnieju piłkarskiego. FIFA planuje zorganizować rozgrywki w formacie podobnym do Mistrzostw Świata, w których udział wezmą najlepsze drużyny.

Porozumienie między Apple a FIFA może zostać ogłoszone już w tym miesiącu, a pierwszy turniej odbędzie się latem przyszłego roku w Stanach Zjednoczonych. Koszt praw telewizyjnych dla Apple może wynieść około 1 miliarda dolarów. The New York Times zaznacza, że na razie nie wiadomo, czy część transmisji będzie dostępna w otwartej telewizji. Jeśli nie, cały turniej będzie można obejrzeć wyłącznie w ramach subskrypcji Apple TV+.

Apple już wcześniej wydał 2,5 miliarda dolarów na zabezpieczenie wyłącznych praw do transmisji rozgrywek Major League Soccer (MLS). Mecze MLS i League Cup są strumieniowane na platformie Apple TV+, a ich dostęp został uzależniony od subskrypcji. Użytkownicy bez subskrypcji płacą 69,99 złotych miesięcznie lub 449 złotych za cały sezon, natomiast subskrybenci Apple TV+ mają zniżkę i płacą 59,99 złotych miesięcznie lub 349 złotych za cały sezon.

Dla Apple transmisje sportowe na żywo stanowią sposób na pozyskanie nowych klientów do serwisu streamingowego Apple TV+. Oprócz umowy z MLS, firma zabezpieczyła również prawa do transmisji niektórych meczów Major League Baseball (MLB). Apple prowadził również negocjacje w sprawie dostępu do NFL Sunday Ticket, jednak tu akurat bez powodzenia. Według doniesień The Athletic, Apple nadal stara się o prawa do streamowania niektórych meczów NBA.

Na początku tego roku Apple wprowadził dedykowaną aplikację Apple Sports (niedostępną w Polsce), która umożliwia użytkownikom śledzenie wyników i statystyk na żywo dla ich ulubionych drużyn. Aplikacja synchronizuje się z sekcją Mój Sport w aplikacji Apple TV.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx